mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tragiczniejszy długi weekend

Tragiczniejszy długi weekend

465 wypadków, 46 zabitych i 577 rannych - tak przedstawiają się statystyki długiego weekendu przy okazji Bożego Ciała. Od środy do niedzieli policjanci zatrzymali ponadto 1801 nietrzeźwych kierowców.

Tragiczniejszy długi weekend
Długi weekend jak zwykle jest okazją do wypoczynku, z czego chętnie korzystają nasi rodacy. Stąd na drogach zwiększony ruch, a tym samym wyższe ryzyko wypadku. Dlatego też policjanci ruchu drogowego przy okazji długich weekendów czuwają w zwiększonej liczbie nad bezpieczeństwem na polskich drogach.

Nie inaczej było i tym razem. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od środy do niedzieli na polskich drogach doszło do 465 wypadków, w których życie straciło 46 osób, 577 osób zostało rannych. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 1801 pijanym kierującym.

To niestety statystyki gorsze niż przed rokiem (a także i sprzed dwóch lat), kiedy to doszło do 409 wypadków, w których śmierć poniosło 35 osób, a 523 zostały ranne. Marnym pocieszeniem pozostaje fakt, że ujawniono nieco mniej pijanych, którzy zasiedli za kierownicą (przed rokiem 2131 osób).

Jak wynika z raportów policyjnych, nadal głównymi przyczynami wypadków są nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Podobne wiadomości:

Systemy bezpieczeństwa: Świat bez wypadku

auto motor i sport 0000-00-00

Systemy ostrzegające przed przypadkowym zjazdem z pasa jezdni lub informujące, że w martwym polu jest inne auto kosztują kilka tysięcy złotych. W 8 modelach sprawdzamy czy warto wydać te pieniądze, czy może takie systemy bardziej irytują kierowcę niż mu pomagają.  

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.