mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tragiczny bilans na drogach

Tragiczny bilans na drogach

Świąteczny weekend już za nami. Niestety nie mamy najlepszych wieści. W tym roku było znacznie gorzej niż w poprzednim. Na polskich drogach zginęło 28 osób, a 315 zostało rannych.

Tragiczny bilans na drogach
Policjanci mają już pełne statystyki dotyczące świątecznego weekendu. Te święta wypadły znacznie gorzej niż w ubiegłym roku. Na drogach zginęło 28 osób, 315 zostało rannych. W sumie na terenie całej Polski miało miejsce 240 wypadków. Dla porównania w zeszłym roku miało miejsce 217 wypadków, w których zginęły 23 osoby.

Policjanci podejrzewają, że takie wyniki to efekt długiej zimy. Na drogach zrobiło się ładnie, a kierowcy uznali, że można jechać szybciej. Najczęstszymi grzechami kierowców podczas świątecznego weekendu było nieustąpienie pierwszeństwa, prędkość i błędy przy włączaniu się do ruchu.

Cieszy natomiast mniejsza liczba pijanych kierowców. W sumie zatrzymano 1061 osób, a w ubiegłym roku za jazdę na podwójnym gazie zostało przyłapanych 1118 kierowców. W porównaniu z rekordowym wynikiem 1876 kierowców w 2011, można zanotować tendencję spadkową.

Najgorszym dniem z całego weekendu była sobota. Wtedy w 72 wypadkach zginęło 16 osób. W ubiegłych latach górował Wielki Piątek oraz Wielki Poniedziałek.
Tematy w artykule: wypadki dlugi weekend

Podobne wiadomości:

Akcja

Akcja "Znicz 2015" - bilans wypadków

Aktualności 2015-11-02

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Więcej pijanych, mniej wypadków i rannych

Aktualności 2015-12-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.