mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tragiczny bilans na drogach

Tragiczny bilans na drogach

Świąteczny weekend już za nami. Niestety nie mamy najlepszych wieści. W tym roku było znacznie gorzej niż w poprzednim. Na polskich drogach zginęło 28 osób, a 315 zostało rannych.

Tragiczny bilans na drogach
Policjanci mają już pełne statystyki dotyczące świątecznego weekendu. Te święta wypadły znacznie gorzej niż w ubiegłym roku. Na drogach zginęło 28 osób, 315 zostało rannych. W sumie na terenie całej Polski miało miejsce 240 wypadków. Dla porównania w zeszłym roku miało miejsce 217 wypadków, w których zginęły 23 osoby.

Policjanci podejrzewają, że takie wyniki to efekt długiej zimy. Na drogach zrobiło się ładnie, a kierowcy uznali, że można jechać szybciej. Najczęstszymi grzechami kierowców podczas świątecznego weekendu było nieustąpienie pierwszeństwa, prędkość i błędy przy włączaniu się do ruchu.

Cieszy natomiast mniejsza liczba pijanych kierowców. W sumie zatrzymano 1061 osób, a w ubiegłym roku za jazdę na podwójnym gazie zostało przyłapanych 1118 kierowców. W porównaniu z rekordowym wynikiem 1876 kierowców w 2011, można zanotować tendencję spadkową.

Najgorszym dniem z całego weekendu była sobota. Wtedy w 72 wypadkach zginęło 16 osób. W ubiegłych latach górował Wielki Piątek oraz Wielki Poniedziałek.
Tematy w artykule: wypadki dlugi weekend

Podobne wiadomości:

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak rok temu

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak...

Aktualności 2016-05-30

Bilans weekendu majowego na drogach

Bilans weekendu majowego na drogach

Aktualności 2016-05-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Pod koniec 2018 r. w Wałbrzychu Toyota Motor Manufacturing Poland rozpocznie produkcję nowych przekładni do hybrydowych modeli Toyoty. Z kolei w 2017 i 2019 roku będą montowane nowe silniki w fabyrce w Jelczu-Laskowicach.