mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tragiczny bilans na drogach

Tragiczny bilans na drogach

Świąteczny weekend już za nami. Niestety nie mamy najlepszych wieści. W tym roku było znacznie gorzej niż w poprzednim. Na polskich drogach zginęło 28 osób, a 315 zostało rannych.

Tragiczny bilans na drogach
Policjanci mają już pełne statystyki dotyczące świątecznego weekendu. Te święta wypadły znacznie gorzej niż w ubiegłym roku. Na drogach zginęło 28 osób, 315 zostało rannych. W sumie na terenie całej Polski miało miejsce 240 wypadków. Dla porównania w zeszłym roku miało miejsce 217 wypadków, w których zginęły 23 osoby.

Policjanci podejrzewają, że takie wyniki to efekt długiej zimy. Na drogach zrobiło się ładnie, a kierowcy uznali, że można jechać szybciej. Najczęstszymi grzechami kierowców podczas świątecznego weekendu było nieustąpienie pierwszeństwa, prędkość i błędy przy włączaniu się do ruchu.

Cieszy natomiast mniejsza liczba pijanych kierowców. W sumie zatrzymano 1061 osób, a w ubiegłym roku za jazdę na podwójnym gazie zostało przyłapanych 1118 kierowców. W porównaniu z rekordowym wynikiem 1876 kierowców w 2011, można zanotować tendencję spadkową.

Najgorszym dniem z całego weekendu była sobota. Wtedy w 72 wypadkach zginęło 16 osób. W ubiegłych latach górował Wielki Piątek oraz Wielki Poniedziałek.
Tematy w artykule: wypadki dlugi weekend

Podobne wiadomości:

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak rok temu

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak...

Aktualności 2016-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.