mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tragiczny bilans wyścigu NASCAR

Tragiczny bilans wyścigu NASCAR

Seria NASCAR nie zaliczy ostatniej eliminacji do szczęśliwych. Podczas burzy jaka przeszła nad torem Pocono Raceway w Pensylwanii śmierć poniosła 1 osoba, a 9 zostało rannych.

Podczas NASCAR Pocono 400 Sprint Cup pojawił się tak intensywny deszcz, że wyścig został skrócony z 160 okrążeń do 98. Nad torem pojawiły się potężne wyładowania atmosferyczne, a organizatorzy wyścigu ostrzegali kibiców, by ci znaleźli schronienie przed burzą.

W momencie, gdy zwycięzca wyścigu, Jeff Gordon przekraczał linię mety dwa pioruny uderzyły w główną trybunę kibiców. W wyniku uderzenia zginęła jedna osoba, która w momencie uderzenia pioruna opierała się o samochód za główną trybuną. Dziewięciu kibiców zostało rannych w tym jedna z ranionych osób doznała bardzo poważnych obrażeń.

Jeff Gordoen nie będzie miło wspominał swojego pierwszego od 31 startów zwycięstwa w amerykańskiej serii NASCAR.
Tematy w artykule: NASCAR