mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tragiczny początek roku

Tragiczny początek roku

Tegoroczny weekend sylwestrowy niestety nie należał do bezpiecznych. Na drogach zginęło o wiele więcej osób niż przed rokiem, policja zatrzymała też znacznie więcej kierowców na "podwójnym gazie".

Tragiczny początek roku
Mimo licznych apeli, by kierowcy powstrzymali się 1 stycznia od użytkowania własnych samochodów, szczególnie jeśli są po zabawie sylwestrowej, policjanci zatrzymali tylko w pierwszy dzień Nowego Roku 447 nietrzeźwych kierujących.

Od piątku do niedzieli na drogach w całej Polsce doszło do 250 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 305 z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Aż 18 ofiar śmiertelnych to piesi. Policjanci zatrzymali 945 pijanych kierujących pojazdami.

Najbezpieczniejszym dniem tego weekendu była niedziela (Nowy Rok). Doszło wtedy w sumie do 72 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 98 zostało rannych.

Rok temu w sylwestrowy weekend (od piątku do niedzieli) doszło do 106 wypadków, w których zginęło 13 osób, a 128 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wtedy 681 pijanych kierowców. Na drogach panowała wówczas zdecydowanie gorsza pogoda, co sprawiło, że kierujący jeździli wolniej i uważniej.

Policjanci spodziewają się, że część osób, które wyjechały np. na Sylwestra, wydłuży swój wypoczynek - z powodu wolnego szóstego stycznia - aż do następnej niedzieli. Do tych kierowców kierują swoje apele o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu podczas powrotu. Na trasach wlotowych do miast możemy spodziewać się wzmożonych kontroli ruchu drogowego, podczas których policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i będą zwracać szczególną uwagę na łamiących przepisy ruchu drogowego.
Tematy w artykule: policja pijani kierowcy wypadki

Podobne wiadomości:

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

~gs 2012-01-05

Skoro wyłapano tylu pijanych kierowców, to dlaczego jest więcej wypadków? Przecież wg waszej chorej propagandy to oni powodują te wypadki. Jak długo jeszcze będzie się wmawiać ludziom idiotyzmy, że mając 0.2 promila są pijani? Nikogo nie obchodzi, że taki złapany "pijany", rzekomy zbrodniarz, często przez całe życie nie spowodował żadnego wypadku, że pomimo obniżania limitów zawartości alkoholu nie zmniejsza się ilość wypadków, że w krajach o wyższym limicie wcale nie ma więcej wypadków itd... Uparły się głąby, że będą łapać od 0.2 promila i już, bo czym innym nie mogą się wykazać w statystykach. Niewinnych ludzi wsadza się do więzień a wypadki jak były tak są, no bo przecież nie o bezpieczeństwo chodzi, tylko żeby się wykazać w statystykach.

~? 2012-01-03

Jak nie może jak może? Bywam rowerzystą, a potem zaraz np wsiadam do samochodu i go prowadzę. Chyba że chodzi Ci o to , że jednocześnie. To faktycznie, byłoby to dość skomplikowane. ;)

~boob 2012-01-03

CO za statystyka pijani,, kierowcy,,!!! to rowerzyści ? TAK ZAKŁAMANE STATYSTYKI I ARTYKÓŁ TAKI SAM TANDETNA PROPAGANDA FUUUUUUUUUU JEŚLI ROWERZYSTA TO KIEROWCA TO CZEMU NIEMOŻE PROWADZIĆ SAMOCHODU!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.