mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tragiczny weekend na drogach

Tragiczny weekend na drogach

Mimo wzmożonych kontroli policyjnych wymuszonych akcją "Bezpieczny powrót z wakacji" ubiegły weekend był jednym z najtragiczniejszych w ciągu tego roku. W 438 wypadkach zginęły 53 osoby, a blisko 600 zostało rannych.

Tragiczny weekend na drogach
Bezpieczeństwo na drogach to temat ciągle aktualny, szczególnie w trakcie długich weekendów oraz wyjazdów i powrotów z wakacji. To w tym czasie na drogach jest znacznie więcej samochodów. Wiele osób spieszy się, aby jak najszybciej dotrzeć do domu, jednak ten zbytni pośpiech i brak rozwagi jest także przyczyną wielu tragedii na drogach. Po to by czuwać nad bezpieczeństwem powracających w dniach 31 sierpnia – 2 września ponad 3000 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez policjantów pionu prewencyjnego i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej wzmocniło nadzór nad ruchem drogowym.

Niestety mimo tej specjalnej akcji od piątku do niedzieli 31.08-2.09.2007 r. w 438 wypadkach śmierć poniosły 53 osoby (40 w 2006 r.), a 596 (599 w 2006 r.) zostało rannych. Policjanci zatrzymali aż 1391 pijanych kierowców.

Komentuj:

~do A4 2007-09-04

kilka faktów: 1. prędkość maksymalna sam. os.na autostradzie to 130 km/h, pedkość max cięzarówki 80 km/h. 2. Przy 130 w ciągu sekundy przejeżdża się ok 40m. 3. Kiedy wyprzedzam kilka ciężarówek jadąc z maksymalną dozwoloną prędkością lewym pasem to idiota siedzący mi na zderzaku, który nie widzi drogi przede mną, w przypadku nagłego hamowania zgniata mi pół samochodu, a nagła zmiana pasa może zakończyć się dachowaniem. Oczywiście, ze lewy pas służy do wyprzedzania, ale nie tylko dla tych, idiotów, którzy łamią przepisy i jadą z nadmierną prędkością.

~A4 2007-09-03

Na autostradzie nie jedzie ci nikt z przeciwka i jak by się ludzie nauczyli, że lewy pas służy tylko do wyprzedzania to zobaczyłbyś o ile mniej jest wypadków.

~do zmac 2007-09-03

to ci sie tylko tak wydaje - na autostradzie pełno jest debili, którzy przy prędkościach 120 i więcej km/h siedzą ci na zderzaku. Nie widze w tym nic bezpiecznego. To taki sam kretynizm jak wyprzedzanie na trzeciego.

~zmac 2007-09-03

Dopóki nie będzie autostrad to zawsze podczas końca wakacji czy długich weakendów będzie tyle wypadków, bo teraz żeby przejechać z południa na północ Polski trzeba jechać 10-12 godzin. Podczas takiej podróży trzeba cały czas wyprzedzać, uważać na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych i wypatrywać czy gdzieś w krzakach nie stoi patrol z suszarką. Taka jazda musi być męcząca, a to powoduje wypadki. Gdyby były autostrady to podobną trasę przejechało by się w 4-6 godzin i było by o wiele bardziej bezpiecznie.

~taaak 2007-09-03

bo każdemu sie wydaje że na drogach to tylko inni giną, a mnie to nie spotka, ja jestem nieśmiertelny...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.