mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tragiczny weekend na drogach

Tragiczny weekend na drogach

Mimo wzmożonych kontroli policyjnych wymuszonych akcją "Bezpieczny powrót z wakacji" ubiegły weekend był jednym z najtragiczniejszych w ciągu tego roku. W 438 wypadkach zginęły 53 osoby, a blisko 600 zostało rannych.

Tragiczny weekend na drogach
Bezpieczeństwo na drogach to temat ciągle aktualny, szczególnie w trakcie długich weekendów oraz wyjazdów i powrotów z wakacji. To w tym czasie na drogach jest znacznie więcej samochodów. Wiele osób spieszy się, aby jak najszybciej dotrzeć do domu, jednak ten zbytni pośpiech i brak rozwagi jest także przyczyną wielu tragedii na drogach. Po to by czuwać nad bezpieczeństwem powracających w dniach 31 sierpnia – 2 września ponad 3000 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez policjantów pionu prewencyjnego i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej wzmocniło nadzór nad ruchem drogowym.

Niestety mimo tej specjalnej akcji od piątku do niedzieli 31.08-2.09.2007 r. w 438 wypadkach śmierć poniosły 53 osoby (40 w 2006 r.), a 596 (599 w 2006 r.) zostało rannych. Policjanci zatrzymali aż 1391 pijanych kierowców.

Komentuj:

~do A4 2007-09-04

kilka faktów: 1. prędkość maksymalna sam. os.na autostradzie to 130 km/h, pedkość max cięzarówki 80 km/h. 2. Przy 130 w ciągu sekundy przejeżdża się ok 40m. 3. Kiedy wyprzedzam kilka ciężarówek jadąc z maksymalną dozwoloną prędkością lewym pasem to idiota siedzący mi na zderzaku, który nie widzi drogi przede mną, w przypadku nagłego hamowania zgniata mi pół samochodu, a nagła zmiana pasa może zakończyć się dachowaniem. Oczywiście, ze lewy pas służy do wyprzedzania, ale nie tylko dla tych, idiotów, którzy łamią przepisy i jadą z nadmierną prędkością.

~A4 2007-09-03

Na autostradzie nie jedzie ci nikt z przeciwka i jak by się ludzie nauczyli, że lewy pas służy tylko do wyprzedzania to zobaczyłbyś o ile mniej jest wypadków.

~do zmac 2007-09-03

to ci sie tylko tak wydaje - na autostradzie pełno jest debili, którzy przy prędkościach 120 i więcej km/h siedzą ci na zderzaku. Nie widze w tym nic bezpiecznego. To taki sam kretynizm jak wyprzedzanie na trzeciego.

~zmac 2007-09-03

Dopóki nie będzie autostrad to zawsze podczas końca wakacji czy długich weakendów będzie tyle wypadków, bo teraz żeby przejechać z południa na północ Polski trzeba jechać 10-12 godzin. Podczas takiej podróży trzeba cały czas wyprzedzać, uważać na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych i wypatrywać czy gdzieś w krzakach nie stoi patrol z suszarką. Taka jazda musi być męcząca, a to powoduje wypadki. Gdyby były autostrady to podobną trasę przejechało by się w 4-6 godzin i było by o wiele bardziej bezpiecznie.

~taaak 2007-09-03

bo każdemu sie wydaje że na drogach to tylko inni giną, a mnie to nie spotka, ja jestem nieśmiertelny...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.