mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trakker Limited Edition Dakar

Trakker Limited Edition Dakar

 Podczas kwietniowych Międzynarodowych Targów Intermat 2012 w Paryżu, poświęconych budownictwu, Iveco zaprezentowała limitowaną serię pojazdu Trakker: Limited Edition Dakar. Pojazd, produkowany w ograniczonej liczbie 502 sztuk, dedykowany jest nadzwyczajnemu sukcesowi osiągniętemu wcześniej w tym roku na rajdzie Dakar 2012 w Ameryce Południowej. 

Trakker Limited Edition Dakar
Trakker Limited Edition Dakar został zaprezentowany przez Alessandro Mortali, Wiceprezesa Iveco ds. Gamy Cięzkiej, na ceremonii w obecności Miki Biasiona - byłego dwukrotnego rajdowego mistrza świata (mistrzostwo zdobyte na Lancii) i zwycięzcy Pucharu Świata w Rajdach Terenowych w 1998 r. i 1999 r.

W trakcie prezentacji rynkowej, zorganizowanej na stoisku Iveco, Biasion i Mortali ujawnili specjalne cechy pojazdu produkowanego w tej serii limitowanej. Wyjaśnili, w jaki sposób udział w jednym z najważniejszych na świecie rajdów umożliwił firmie Iveco sprawdzenie jej wszystkich technologii i innowacji w najbardziej wymagających warunkach i uzyskanie imponujących wyników pod względem niezawodności i osiągów.

Miki Biasion opowiedział uczestnikom targów Intermat o doświadczeniach, które doprowadziły zespół Iveco Petronas De Rooy do sukcesu w konkurencji w Ameryce Południowej oraz zajęcia pierwszego, drugiego i szóstego miejsca w końcowej klasyfikacji ciężkich pojazdów.

Trzy pojazdy, dostosowane do jazdy w skrajnie trudnych warunkach  rajdu, były modelami seryjnymi i zostały zoptymalizowane pod kątem uzyskania dużej sprawności energetycznej. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na jednej z najtrudniejszych tras i w najtrudniejszych warunkach w Ameryce Południowej, Iveco wyprodukuje 502 pojazdy (liczba ta jest numerem zwycięskiego pojazdu na rajdzie), przy czym wszystkie pojazdy zawierają niektóre cechy i innowacje technologiczne zwycięskich pojazdów.

Celem tej serii specjalnej, produkowanej w ograniczonej liczbie sztuk, jest transfer niektórych technologii przetestowanych podczas zmagań w najtrudniejszych możliwych warunkach, które to technologie umożliwiły powyższe wybitne osiągnięcie.

Pojazdy z limitowanej serii Trakker wyposażone są w silniki Cursor produkcji FPT Industrial o pojemności skokowej 8 i 13 litrów, mocy znamionowej od 310 KM do 500 KM i momencie obrotowym od 1.300 Nm do 2.300 Nm, skrzynie biegów ręczne (od 9 do 16 biegów) lub automatyczne (od 12 do 16 biegów), hamulce tarczowo-bębnowe z terenowym układem ABS oraz w szereg rozwiązań amortyzatorów, w tym paraboliczne i pneumatyczne. Wszystkie wersje są wyposażone w kabinę dzienną „Active Day” w kolorze zielonym Dakar. Pojazd Trakker Limited Edition Dakar jest dostarczany z namalowanym oryginalnymi oznakowaniami sponsorów wspierających mistrzów Iveco.

Niezawodność, sprawność, solidna konstrukcja i bezpieczeństwo to niektóre z głównych cech pojazdu Trakker będącego produktem, który już jest uważany przez klientów za rozwiązanie idealne zarówno do codziennego użytku jak i do użytku w najtrudniejszych warunkach.  

Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.