mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Transexpo 2005: nie tylko transport lokalny

Transexpo 2005: nie tylko transport lokalny

Zakończone w piątek w Kielcach dwudniowe targi Lokalnego Transportu Zbiorowego - Transexpo zaczęły zmieniać swoją formułę.

Po raz pierwszy firmy zaprezentowały nie tylko autobusy miejskie, ale także turystyczne. Swoją ofertę pokazały wszystkie obecne w Polsce koncerny mające w swojej ofercie autobusy.

Jak mówili wystawcy, sytuacja w branży nie jest łatwa. Podobnie, jak w przypadku samochodów osobowych sporą konkurencją są - zwłaszcza w segmencie autobusów lokalnych – używane pojazdy sprowadzane z Europy Zachodniej. Niestety, klienci na nie to zazwyczaj samorządy lokalne, które – poza kilkoma większymi aglomeracjami – mają mocno ograniczone fundusze.

Nieco lepiej przedstawia się sytuacja w przypadku autobusów turystycznych. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej i związane z tym otwarcie granic to także wzmożony popyt na usługi przewozowe. Jednak przewoźnikom lądowym wyrasta poważny konkurent – tanie linie lotnicze.

Największą chyba liczbę gości przyciągało stoisko firmy Solaris – odnoszącego sukcesy w całej Europie polskiego producenta autobusów.

Czytaj więcej o firmie Solaris na Transexpo 2005

Zobacz galerię zdjęć Solaris Urbino

Zobacz galerię zdjęć Solaris Vacanza

Targi Transexpo 2005 są największą tegoroczną branżową imprezą w Polsce. Prawdopodobnie, poczynając od następnej edycji, targi te będą po prostu targami komunikacji zbiorowej.


Podobne wiadomości:

Solaris na Transexpo

Solaris na Transexpo

Aktualności 2005-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3