mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Transexpo 2005: nie tylko transport lokalny

Transexpo 2005: nie tylko transport lokalny

Zakończone w piątek w Kielcach dwudniowe targi Lokalnego Transportu Zbiorowego - Transexpo zaczęły zmieniać swoją formułę.

Po raz pierwszy firmy zaprezentowały nie tylko autobusy miejskie, ale także turystyczne. Swoją ofertę pokazały wszystkie obecne w Polsce koncerny mające w swojej ofercie autobusy.

Jak mówili wystawcy, sytuacja w branży nie jest łatwa. Podobnie, jak w przypadku samochodów osobowych sporą konkurencją są - zwłaszcza w segmencie autobusów lokalnych – używane pojazdy sprowadzane z Europy Zachodniej. Niestety, klienci na nie to zazwyczaj samorządy lokalne, które – poza kilkoma większymi aglomeracjami – mają mocno ograniczone fundusze.

Nieco lepiej przedstawia się sytuacja w przypadku autobusów turystycznych. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej i związane z tym otwarcie granic to także wzmożony popyt na usługi przewozowe. Jednak przewoźnikom lądowym wyrasta poważny konkurent – tanie linie lotnicze.

Największą chyba liczbę gości przyciągało stoisko firmy Solaris – odnoszącego sukcesy w całej Europie polskiego producenta autobusów.

Czytaj więcej o firmie Solaris na Transexpo 2005

Zobacz galerię zdjęć Solaris Urbino

Zobacz galerię zdjęć Solaris Vacanza

Targi Transexpo 2005 są największą tegoroczną branżową imprezą w Polsce. Prawdopodobnie, poczynając od następnej edycji, targi te będą po prostu targami komunikacji zbiorowej.


Podobne wiadomości:

Solaris na Transexpo

Solaris na Transexpo

Aktualności 2005-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.