mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Transit Custom z podwyższonym dachem

Transit Custom z podwyższonym dachem

Na europejskim rynku debiutuje Ford Transit Custom w wersji z podwyższonym dachem. Wariant ten oferuje o 20 proc. większy przedział ładunkowy.

Transit Custom z podwyższonym dachem
Nowa wersja Forda Transit Custom wyróżnionego tytułem "Międzynarodowego Vana Roku 2013" – jest ofertą skierowaną głównie do sektora budowlanego oraz firm przewozowych. Posiada o 370 mm wyższy przedział ładunkowy (178 cm) i oferuje maksymalną pojemność równą 8,3 metra sześciennego (w wersji z pełną przegrodą).

Podwyższona wersja wyróżnia się stalowym dachem o wytrzymałości większej niż konstrukcje z zespolonych paneli dachowych, i możliwością montażu bagażnika dachowego, który można obciążyć ładunkiem o łącznej masie 100 kilogramów.

Podobnie jak model podstawowy, również i wersja z podwyższonym dachem oferuje najszerszy otwór ładunkowy po otwarciu bocznych drzwi, który umożliwia łatwy dostęp do załadowanych europalet. Pojazd umożliwia załadunek trzech europalet zarówno w odmianie z krótszym jak i dłuższym rozstawem osi.

Wśród pozostałych rozwiązań transportowych warto wyróżnić otwór z klapą w przegrodzie, który umożliwia bezpieczny transport długich przedmiotów o maksymalnej długości 3 metrów (3,4 metra w wersji z większym rozstawem osi), zmodyfikowany układ zaczepów ściennych umożliwiających wykorzystania całej powierzchni ładunkowej oraz ułatwiających gruntowne czyszczenie podłogi, wyjątkowo wytrzymałą i łatwą w pielęgnacji, jednoczęściową wykładzinę podłogową oraz układ czterech mocnych i wydajnych lamp diodowych wewnątrz przedziału ładunkowego

Wersja w podwyższonym dachem wyróżnia się również niskim zużyciem paliwa (emisja CO2 178 g/km), jaką zapewnia zmodyfikowana jednostka wysokoprężna 2.2 Duratorq TDCi
z dostępnym w opcji układem start&stop.

Ford Transit Custom jako jedyny model w segmencie uzyskał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP, a wersja z podwyższonym dachem posiada zaawansowane rozwiązania technologiczne firmy Ford takie jak samochodowy system komunikacji SYNC z funkcją wezwania pomocy, kamera cofania, funkcja kontroli przyśpieszania, automatyczny przełącznik świateł drogowych, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz funkcja monitorowania koncentracji kierowcy.

Realizacja zamówień nowej wersji rozpocznie się pod koniec roku, a klienci będą mieli do wyboru podobną gamę opcji co w przypadku odmiany standardowej – krótszy i dłuższy rozstaw osi, nadwozie typu van lub kombi, oraz szeroką gamę rozwiązań transportowych i konfiguracji układu napędowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 81 684 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Ford Transit Custom
Ford Transit Custom
Cena podstawowa już od: 97 944 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr.

Podobne wiadomości:

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Ford S-Max Concept: następca "sportowego"...

auto motor i sport 0000-00-00

Ford przedstawił zdjęcia koncepcyjnego modelu, będącego zapowiedzią nowej generacji rodzinnego S-Maxa

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.