mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Transit Custom z podwyższonym dachem

Transit Custom z podwyższonym dachem

Na europejskim rynku debiutuje Ford Transit Custom w wersji z podwyższonym dachem. Wariant ten oferuje o 20 proc. większy przedział ładunkowy.

Transit Custom z podwyższonym dachem
Nowa wersja Forda Transit Custom wyróżnionego tytułem "Międzynarodowego Vana Roku 2013" – jest ofertą skierowaną głównie do sektora budowlanego oraz firm przewozowych. Posiada o 370 mm wyższy przedział ładunkowy (178 cm) i oferuje maksymalną pojemność równą 8,3 metra sześciennego (w wersji z pełną przegrodą).

Podwyższona wersja wyróżnia się stalowym dachem o wytrzymałości większej niż konstrukcje z zespolonych paneli dachowych, i możliwością montażu bagażnika dachowego, który można obciążyć ładunkiem o łącznej masie 100 kilogramów.

Podobnie jak model podstawowy, również i wersja z podwyższonym dachem oferuje najszerszy otwór ładunkowy po otwarciu bocznych drzwi, który umożliwia łatwy dostęp do załadowanych europalet. Pojazd umożliwia załadunek trzech europalet zarówno w odmianie z krótszym jak i dłuższym rozstawem osi.

Wśród pozostałych rozwiązań transportowych warto wyróżnić otwór z klapą w przegrodzie, który umożliwia bezpieczny transport długich przedmiotów o maksymalnej długości 3 metrów (3,4 metra w wersji z większym rozstawem osi), zmodyfikowany układ zaczepów ściennych umożliwiających wykorzystania całej powierzchni ładunkowej oraz ułatwiających gruntowne czyszczenie podłogi, wyjątkowo wytrzymałą i łatwą w pielęgnacji, jednoczęściową wykładzinę podłogową oraz układ czterech mocnych i wydajnych lamp diodowych wewnątrz przedziału ładunkowego

Wersja w podwyższonym dachem wyróżnia się również niskim zużyciem paliwa (emisja CO2 178 g/km), jaką zapewnia zmodyfikowana jednostka wysokoprężna 2.2 Duratorq TDCi
z dostępnym w opcji układem start&stop.

Ford Transit Custom jako jedyny model w segmencie uzyskał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP, a wersja z podwyższonym dachem posiada zaawansowane rozwiązania technologiczne firmy Ford takie jak samochodowy system komunikacji SYNC z funkcją wezwania pomocy, kamera cofania, funkcja kontroli przyśpieszania, automatyczny przełącznik świateł drogowych, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz funkcja monitorowania koncentracji kierowcy.

Realizacja zamówień nowej wersji rozpocznie się pod koniec roku, a klienci będą mieli do wyboru podobną gamę opcji co w przypadku odmiany standardowej – krótszy i dłuższy rozstaw osi, nadwozie typu van lub kombi, oraz szeroką gamę rozwiązań transportowych i konfiguracji układu napędowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 81 684 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Ford Transit Custom
Ford Transit Custom
Cena podstawowa już od: 97 944 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr.

Podobne wiadomości:

Kobiecy samochód roku 2013 to...

auto motor i sport 0000-00-00

Dziennikarki motoryzacyjne zadecydowały - w Kolonii wręczono nagrodę dla kobiecego samochodu roku.

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.