Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Transit-limuzyna!

Transit-limuzyna!

Europejski oddział Forda, zajmujący się również budową pojazdów komercyjnych wybrał niecodzienny sposób uczczenia świeżo zdobytego tytułu Vana Roku 2007 (International Van of the Year 2007) przez model Transit, konstruując ów samochód w rozmiarze XXL. Transit-limuzyna ma blisko 7,5 m długości.

Transit-limuzyna!
Ze względu na niespotykane dotąd rozmiary, płyta podłogowa Transita powstała z połączenia dwóch płyt wersji pasażerskiej Transit Tourneo (ich długość to 4,9 m., rozstaw osi 2,9 m.) Całkowita długość Forda Transit XXL wyniosła 7,4 m. (rozstaw osi 5,9 m.), jednak mimo takich gabarytów Ford zdecydował się nie zwiększać liczby miejsc w porównaniu z wersją standardową. Tak więc na pokład specjalnej wersji vana oprócz kierowcy może wejść siedem osób, które jednak podróżować będą w bardzo komfortowych warunkach. Każde z miejsc zostało wyposażone w elektrycznie sterowany, skórzany fotel z możliwością wyciągnięcia pufy na nogi. Istotną nowością jest również liczba rozsuwanych drzwi, których w wydłużonym Fordzie Transit znalazło się aż czworo. Przestrzeń pasażerska od bagażnika została odgrodzona elegancką zasłoną.

Aby zwiększyć poczucie luksusu Ford zaimplementował również automatyczną klimatyzację, rozbudowany system multimedialny DVD z możliwością podłączenia innych elektronicznych nośników zaś każdy z pasażerów dysponuje własnym, alternatywnym monitorem. Nie zabrakło również nawigacji satelitarnej.

Dowiedz się więcej o modelu Ford Transit

Czytaj także:

Nowy Transit Vanem Roku 2006-09-20

Nowy Ford Transit 2006-01-16

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 103 910 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-4dr.

Podobne wiadomości:

Ford Fiesta ST - od teraz także w wersji 5-drzwiowej

Ford Fiesta ST - od teraz także w wersji...

Aktualności 2016-09-27

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

~MaTi 2007-01-12

No!! Gdybym takiego mial w naszej firmie to w koncu pomiescilbym caly towar- zawsze !!:),Gdyby wywalic siedzenia to weszlo by tam z 15 palet :)

~chochlik 2007-01-03

niezly, w srodku zmiesci sie chyba cala druzyna pilkarska

~Podpis: 2007-01-02

o a dachu podwyższonego nie ma :) pewnie był za mało sztywny....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny pochylił się nad skargą Rzecznika Praw Obywatelskich i wydał wyrok w sprawie zatrzymywania przez funkcjonariuszy uprawnień kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h.