mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Transporter i Trafic przetestowane

Transporter i Trafic przetestowane

Niemiecki automobilklub ADAC po raz pierwszy próbom zderzeniowym poddał małe busy. Na pierwszy ogień poszły Volkswagen Transporter i Renaut Trafic. Ogólny wynik jest zadowalający.

Przeprowadzone testy zderzeniowe, według kryteriów analogicznych do Euro NCAP, wykazały, iż ryzyko poważych obrażeń zarówno kierowcy i pasażera z przodu, jak i pasażerów z tylnych siedzeń jest niewielkie. Największy problem może dotyczyć nóg dorosłych osób bądź już nieco starszych dzieci na trzecim rzędzie siedzeń. W wyniku zderzenia te osoby mogą dosyć mocno uderzyć kolanami o twarde elementy oparć siedzeń z przodu.

Również spore ryzyko obrażeń nóg może dotyczyć osób z przodu, a to w wyniku sporej deformacji przestrzeni wokół pedałów. Dodatkowo zablokowane pedały w Volkswagenie stanowią zagrożenie dla stóp i dolnych partii nóg. Renault pod tym względem wypadło nieco lepiej, jednak z kolei zablokowały się drzwi po stronie kierowcy i bez użycia specjalistycznego sprzętu ich otwarcie było niemożliwe.

ADAC skrytykowało także brak niezbędnych elementów wyposażenia. Np. Renault Trafic nie posiada przedniej poduszki pasażera, przez co zwiększa się ryzyko jego obrażeń. Dosyć dziwne jest także zalecenie, aby w trzecim rzędzie nie przewozić dzieci, mimo iż wiadomo, że tego typu auto często jest wykorzystywane właśnie do przewozu dzieci do/z szkół czy przedszkoli. Co gorsza, poza instrukcją obsługi, wewnątrz auta nie ma żadnej informacji na ten temat.

Z kolei Volkswagen Transporter został skrytykowany za brak informacji ostrzegającej przed ryzykiem przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy na przednim fotelu pasażera przy włączonej poduszce powietrznej. Na wyposażeniu nie ma także możliwości jej dezaktywacji.
Tematy w artykule: ADAC

Podobne wiadomości:

Wysokie osoby nie muszą kupować dużych aut

Wysokie osoby nie muszą kupować dużych aut

Aktualności 2015-01-20

Podsumowanie tygodnia #2

Podsumowanie tygodnia #2

Aktualności 2014-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.