mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Transporterem na przełaj

Transporterem na przełaj

Naturalne skojarzenie, że samochód z napędem na 4 koła potrafi więcej, jest słuszne. Jeśli jednak chcemy bądź musimy poruszać się z dala od utwardzonej drogi, tam gdzie warunki bywają niezwykle wymagające, sam napęd 4x4 może okazać się niewystarczający.

Transporterem na przełaj

Aby pokonywać ostre wzniesienia, przedrzeć się błotnistą drogą przez gęste knieje czy brodzić po strumyku, będziemy potrzebować samochodu wszechstronnie przystosowanego do jazdy w terenie. Już od 20 lat kierowcom, którzy zmagają się z trudnym terenem nie tylko podczas weekendowych przejażdżek, ale w codziennej pracy, Volkswagen oferuje użytkowe samochody off-road.

Nierówności, grząskie błoto, woda, wysokie wzniesienia i strome zjazdy, tak Volkswagen przygotował trasy przejazdów, podczas których sami mogliśmy sprawdzić zdolności terenowe modelu T5 4Motion. Wszystkie próby odbywały się pod czujnym okiem instruktorów, gdyż w tak trudnych warunkach nierzadko potrzebowaliśmy wskazówek doświadczonego pilota.

Mimo wielu przeszkód, Transportery Volkswagena uparcie brnęły do przodu, a to za sprawą zarówno napędu 4Motion z blokadą mechanizmu różnicowego, jak i zabiegów firmy Seikel, która przystosowała auta do jazdy po tych bezdrożach.

Samochody miały zwiększony nawet do 238 mm prześwit, a ich skrzynie biegów, silniki, zbiorniki paliwa i podwozia zabezpieczone były dodatkowo za pomocą aluminiowych płyt ochronnych. Wyposażono je również w specjalne terenowe opony (235/70R 16 A/T), aby mogły sobie poradzić z grząskim błotem czy kamienistą nawierzchnią. Wszystkie udoskonalające zbiegi czynią z użytkowego auta Volkswagena prawdziwą terenówkę o zadziwiających możliwościach.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Transporter
Volkswagen Transporter
Cena podstawowa już od: 97 995 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Tematy w artykule: Transporter

Podobne wiadomości:

Wyjątkowe Transportery Volkswagena nad Wörthersee

Wyjątkowe Transportery Volkswagena nad...

Aktualności 2015-05-15

Gotowy na wakacje - nowy Volkswagen California

Gotowy na wakacje - nowy Volkswagen...

Premiery 2015-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando