mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Transsyberia 2007 zakończona

Transsyberia 2007 zakończona

Po nieco ponad dwóch tygodniach zmagań zakończył się jeden z najtrudniejszych rajdów świata – Transsyberia 2007. Pierwszy do mety dojechał amerykański kierowca Rod Millen, zaś polski zespół - Jarek Śliwka i Andrzej Bryl - zajął 18. pozycję.

Zwycięzcą tego bardzo trudnego wyścigu została legenda amerykańskich rajdów Rod Millen wraz ze swoim pilotem Richardem Kelsey. Jak powiedział na mecie rajdu "Transsyberia 2007 to najtrudniejszy rajd w jakim brałem udział, nigdy nie zdarzyło mi się wygrać rajdu tak późno (na przedostatnim odcinku specjalnym - red). Na pewno pojawię się tutaj za rok z nadzieją na kolejną wygraną."

Drugie miejsce zajęli Włosi – Antonio Tognana i Carlo Cassino, którzy dość nieoczekiwanie wyprzedzili kolejną biorącą w Transsyberii legendę – katarskiego rajdowca Adel Abdullaha i jego pilota Norberta Lutteri.

Jedyni biorący udział w rajdzie Polacy Jarek Śliwka i Andrzej Bryl zajęli niezłą 18 pozycję. Zważywszy na fakt, że podczas 9 etapu Polacy wjeżdżając w nie oznakowane bagno spadli z 2 na 25 miejsce, a kolejne 2 etapy (na skutek wypadków) zostały odwołane, odrobienie 7 pozycji w trakcie tylko 3 etapów należy uznać za niewątpliwy sukces. Armin Shwarz, który do 9 etapu przewodził stawce, wyprzedzając polski team jedynie o 1,89 sek zakończył zmagania na 16 miejscu (po 9 etapie i jego problemach z ogumieniem Shwarz zajmował 7 pozycję).

Jarek Śliwka, mimo stracenia w bagnie szans na wygraną, również zadowolony był ze swojego występu: "To była niesamowita przygoda. Cieszę się, że sprawiliśmy ogromną niespodziankę, bo jako jedyni amatorzy w rajdzie jechaliśmy przez jego większą część na 2 miejscu, a po straceniu tej pozycji pokazaliśmy wszystkim, jak sprawnie odrabiać straty. Gdyby rajd trwał jeszcze tydzień kto wie jak by to się skończyło...”.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że Jarek Śliwka i Andrzej Bryl planują już przyszłoroczną wyprawę i mamy nadzieję, że po tegorocznych doświadczeniach będą w gronie faworytów Transsyberii 2008.

~alek 2007-08-18

a nasza martynka tym razem nie startowala? i od razu mniej szumu wokol tej imprezy....

Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!