mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Transsyberia 2007 zakończona

Transsyberia 2007 zakończona

Po nieco ponad dwóch tygodniach zmagań zakończył się jeden z najtrudniejszych rajdów świata – Transsyberia 2007. Pierwszy do mety dojechał amerykański kierowca Rod Millen, zaś polski zespół - Jarek Śliwka i Andrzej Bryl - zajął 18. pozycję.

Transsyberia 2007 zakończona

Zwycięzcą tego bardzo trudnego wyścigu została legenda amerykańskich rajdów Rod Millen wraz ze swoim pilotem Richardem Kelsey. Jak powiedział na mecie rajdu "Transsyberia 2007 to najtrudniejszy rajd w jakim brałem udział, nigdy nie zdarzyło mi się wygrać rajdu tak późno (na przedostatnim odcinku specjalnym - red). Na pewno pojawię się tutaj za rok z nadzieją na kolejną wygraną."

Drugie miejsce zajęli Włosi – Antonio Tognana i Carlo Cassino, którzy dość nieoczekiwanie wyprzedzili kolejną biorącą w Transsyberii legendę – katarskiego rajdowca Adel Abdullaha i jego pilota Norberta Lutteri.

Jedyni biorący udział w rajdzie Polacy Jarek Śliwka i Andrzej Bryl zajęli niezłą 18 pozycję. Zważywszy na fakt, że podczas 9 etapu Polacy wjeżdżając w nie oznakowane bagno spadli z 2 na 25 miejsce, a kolejne 2 etapy (na skutek wypadków) zostały odwołane, odrobienie 7 pozycji w trakcie tylko 3 etapów należy uznać za niewątpliwy sukces. Armin Shwarz, który do 9 etapu przewodził stawce, wyprzedzając polski team jedynie o 1,89 sek zakończył zmagania na 16 miejscu (po 9 etapie i jego problemach z ogumieniem Shwarz zajmował 7 pozycję).

Jarek Śliwka, mimo stracenia w bagnie szans na wygraną, również zadowolony był ze swojego występu: "To była niesamowita przygoda. Cieszę się, że sprawiliśmy ogromną niespodziankę, bo jako jedyni amatorzy w rajdzie jechaliśmy przez jego większą część na 2 miejscu, a po straceniu tej pozycji pokazaliśmy wszystkim, jak sprawnie odrabiać straty. Gdyby rajd trwał jeszcze tydzień kto wie jak by to się skończyło...”.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że Jarek Śliwka i Andrzej Bryl planują już przyszłoroczną wyprawę i mamy nadzieję, że po tegorocznych doświadczeniach będą w gronie faworytów Transsyberii 2008.

Komentuj:

~alek 2007-08-18

a nasza martynka tym razem nie startowala? i od razu mniej szumu wokol tej imprezy....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.