mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Transsystem - sposób na kryzys

Transsystem - sposób na kryzys

Większość firm zostało zaskoczonych nagłym załamaniem się koniunktury. Dlatego dziś nie bardzo wiedzą jak przetrwać ten trudny czas zwłaszcza, że przyszłość jest wciąż nieprzewidywalna. Nie dotyczy to jednak Transsystemu, który nadal poszukuje i zatrudnia specjalistów oraz planuje wzrost  produkcji i sprzedaży w roku 2009.

Transsystem - sposób na kryzys
Spółka Transsystem znalazła skuteczną receptę na dekoniunkturę. Jest nią przede wszystkim dywersyfikacja portfela zleceń i innowacyjne podejście oferowanych rozwiązań dla przemysłu. „Mimo że działamy w branży samochodowej, która do niedawna była głównym odbiorcą naszych produktów i usług, dajemy sobie rade z kryzysem” - informuje Stanisław Sroka, prezes zarządu Transsystemu. „Założyliśmy na rok 2009 nawet wyższą sprzedaż od tej osiągniętej w roku 2008r. Mimo że część planowanych w Europie inwestycji motoryzacyjnych zostało przesuniętych na później, czy też zatrzymanych, to dysponujemy już portfelem zamówień na rok 2009 o łącznej wartości ponad 150 mln zł. Naszym działaniem, nakierowanym na sytuacje kryzysowe, była i jest dywersyfikacja portfela zleceń. Nie rezygnując z rynku motoryzacyjnego, skoncentrowaliśmy się na branżach energetycznej i budowlanej, które - wiele na to wskazuje - potrzebować będą w najbliższych latach coraz więcej takich produktów, które oferuje nasza firma”.

Udział motoryzacji w portfelu spółki   obniżył się w roku 2008, ale firma nadal realizuje duże zlecenia innowacyjnych rozwiązań systemów przenośników dla fabryk samochodów m.in. w Rosji i na Ukrainie, a także w Niemczech i w Ameryce Północnej. I chociaż dziś na porządku dziennym jest wstrzymywanie inwestycji, przesuwanie w czasie i wyczekiwanie, to jednak nadal nie można mówić o całkowitym zastoju, bo powstają nowe modele, co wymaga właśnie inwestowania w modernizację zakładów, wprowadzania wielu usprawnień, przenoszenia linii montażowych itp. Transsystem dysponuje nadal zleceniami z branży motoryzacyjnej, głównie z rynków zagranicznych,  m.in. koncernów takich jak Volkswagen, Audi, Renault.

W ostatnim czasie Transsystem podpisał nowe dwa duże kontrakty na rynku niemieckim, o wartości kilku milionów euro każdy, na dostawę systemów transportu dla zakładów Audi w Brukseli oraz zakładów VW w Wolfsburgu.
 
Transsystem stale dotrzymuje kroku największym, będąc początkowo partnerem dla wielu firm, a obecnie bezpośrednim wykonawcą projektów. Bezpośrednio dla firmy Renault w rosyjskim Avtoframos Transsystem poprowadzi równolegle dwa kontrakty. Zamontuje nowoczesne urządzenia systemów technologicznych w lakierni. Rozszerzenie palety produktów o kompleksową realizację lakierni dla przemysłu samochodowego Transsystem pozwala odpowiadać na zapytania ofertowe, np. na wykonanie nowej lakierni dla Volkswagena w amerykańskim Chattanooga, Tennessee, gdzie powstaje nowy zakład tego koncernu.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

~lolo 2009-05-30

śmiech na sali i tyle.....to nawet nie jest wizjonerstwo!!! ta firma to podwykonawca podwykonawców..... :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.