mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trasa Siekierkowska - kolejny etap

Trasa Siekierkowska - kolejny etap

Rusza budowa kolejnego odcinka Trasy Siekierkowskiej! 25 maja został podpisany kontrakt pomiędzy Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie a firmą Budimex Dromex S.A. Kontrakt przewiduje budowę odcinka o długości prawie 2,5 km między ulicą Bora Komorowskiego i Płowiecką.

Kontrakt o wartości ponad 136 mln zł rozpocznie się  31 maja 2005 roku, a jego zakończenie jest planowane na 31 stycznia 2007 roku. W ciągu 20 miesięcy powstanie wielopoziomowy węzeł łączący ulice: Płowiecką, Ostrobramską, Marsa i Grochowską z Trasą Siekierkowską. Powstanie tu sześć estakad zlokalizowanych na trzech poziomach (będzie to trzeci trzypoziomowy węzeł w stolicy) oraz kilka kilometrów ścieżek rowerowych. W najszerszych miejscach jezdnie będą liczyły do czterech pasów ruchu.

Realizowana budowa jest najważniejszą inwestycją stolicy w najbliższych dwóch latach. Dzięki inwestycji powstanie bezkolizyjne połączenie Mokotowa i Śródmieścia z Pragą Południe i Wawrem. Natomiast Połączenie Trasy Siekierkowskiej z ciągiem Doliny Służewieckiej, Rzymowskiego, Marynarskiej i Łopuszańskiej umożliwi kierowcom wygodny wyjazd z miasta w kierunku Siedlec i Brześcia (trasa krajowa nr 2) oraz na Lublin i do granicy ukraińskiej (droga krajowa nr 17).  W pierwszym etapie prac, które zakończą się na początku przyszłego roku powstanie połączenie Trasy Siekierkowskiej do istniejącego już skrzyżowania Marsa/Płowiecka/Ostrobramska.

Trasa Siekierkowska jest jedną ze składowych planowanej obwodnicy etapowej Warszawy o następującym przebiegu: Trasa AK, Aleja Prymasa Tysiąclecia, Aleje Jerozolimskie, Łopuszańska, Hynka, Sasanki, Marynarska, Rzymowskiego, Dolina Służewiecka, Sikorskiego, Witosa, Trasa i Most Siekierkowski, Żołnierska, Wschodnia Obwodnica Warszawy do węzła w Markach z Trasą Toruńską. Obwodnica zmieni niekorzystny układ sieci drogowej w Warszawie, ponieważ na chwilę obecną wszystkie trasy tranzytowe przebiegają przez centrum miasta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.