mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Travaglia mistrzem Europy

Travaglia mistrzem Europy

Włoski kierowca rajdowy Renato Travaglia po raz drugi w karierze wywalczył tytuł Mistrza Europy w rajdach samochodowych. Travaglia zapewnił sobie ten tytuł podczas ostatniej eliminacji sezonu - Rajdzie d'Antibes.

Travaglia mistrzem Europy

Startujący Renault Clio S1600, Renato Travaglia zajął w d'Antibes dopiero piąte miejsce, jednak dzięki regularnym dojazdom do mety na wysokich pozycjach w poprzednich rundach RSME uzbierał wystarczającą liczbę punktów, które zapewniły mu drugi tytuł mistrzowski Starego Kontynentu. Pierwszy tytuł Włoch wywalczył w 2002 roku po zaciętej walce z Januszem Kuligiem.

Zwycięzcą francuskiej eliminacji, kończącej tegoroczne ME został znany z kilku występów w serialu WRC, Cedric Robert jadący także Renault Clio S1600. Ubiegłoroczny tryumfator rozgrywek o tytuł najlepszego kierowcy Europy, Simon Jean Joseph zakończył obecny sezon na 3 miejscu.

Z polskich kierowców najwyżej sklasyfikowani zostali kolejno: na siódmym miejscu z dorobkiem 10 punktów Krzysztof Hołowczyc (Subaru Impreza). Olsztynianin wystartował tylko w jednej rundzie zaliczanej do RSME – rodzimym Rajdzie Polski, który wygrał. Na dziewiątej pozycji sklasyfikowany został Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo VIII), również zaliczając tylko jeden start w europejskim czempionacie.

W rajdzie d'Antibes wystartowała jedna polska załoga: Michał Sołowow/Maciej Baran (Renault Clio S1600). Po dwóch odcinkach specjalnych Polacy plasowali się na ósmym miejscu, tracąc około 40 sekund do lidera, jednak awaria silnika na kolejnej próbie zmusiła kieleckiego kierowcę do wycofania się z imprezy. 

Klasyfikacja końcowa RSME 2005:

1. Renato Travaglia (Włochy/Renault Clio S1600) - 50 pkt
2. Giandomenico Basso (Włochy/Fiat Punto Abarth S1600) - 47
3. Simon Jean-Joseph (Francja/Renault Clio S1600) - 35
4. Cedric Robert (Francja/Renault Clio S1600) - 18
5. Mirco Baldacci (San Marino/Fiat Punto Abarth S1600) - 11
6. Paolo Andreucci (Włochy/Fiat Punto Abarth S1600) - 11

Czytaj także:
Wiele zmian w WRC 2005-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.