mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tridem 2005

Tridem 2005

W środę o 8 rano spod jednego z wrocławskich hoteli wystartował przedostatni etap kulturalnego rajdu Paryż-Berlin-Warszawa. 50 załóg dotrze do stolicy, gdzie w czwartek odbędzie się uroczyste zakończenie rajdu.

Tridem 2005

Przedwczoraj informowaliśmy Państwa o samochodach startujących w rajdzie kultury Paryż-Berlin-Warszawa, dziś zapowiedź jego ostatniego, rozgrywanego w Polsce finału.

We wtorek, po dojechaniu do dolnośląskiej stolicy z granicznych Słubic, setka uczestników, młodych ludzie z Francji, Niemiec i Polski odbyła spotkanie z prezydentem Wrocławia, Robertem Dutkiewiczem. Następnie udali się oni do Centrum im. Willy Brandta na dyskusję.

W każdym z 12 miast w jakich gości rajd, jego uczestnicy biorą udział w spotkaniach i wykładach edukacyjnych. Innym z elementów pokonania długiej trasy jest wykonywanie zadań przygotowanych pzez organizatorów i pokonania dystansu w bezproblemowy sposób.

W środę, punkt 8.00 pierwsza załoga wyjechała na trasę Wrocław-Kraków. Kolejne startowały co minutę, tak by uniknąć jazdy w jednolitej kolumnie. Po zakończeniu odcinka członkowie wszystkich załóg wezmą udział w dyskusji w Międzynarodowym Centrum kultury na Rynku Głównym w Krakowie.

W czwartek, na około godziny 16 planowany jest dojazd do stolicy. Po zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego, nastąpi oficjalne zakończenie rajdu w Teatrze Stanisławowskim w Parku Łazienkowskim. Ogółem zawodnicy przebędą prawie 2.500 kilometrów.

Za kierownicami 50 aut: Volkswagenów Golf GTI, Audi A3 Sportback, Skód Fabii i Octavii, Seatów Altea, Toyot Yaris, Opli Meriva, Astra i Tigra, Chevroletów Rezzo i Lacetti oraz Fordów Focus II, zasiadali na zmianę członkowie dwuosobowych załóg.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?