mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Triumph czwartą marką BMW?

Triumph czwartą marką BMW?

Jak donoszą zagraniczne media, BMW może zainteresować się przywróceniem do życia kolejnej brytyjskiej marki. Tym razem istnieje duża doza prawdopodobieństwa iż będzie to Triumph. A wszystko to ma się wydarzyć w ramach ostatniej zapowiedzi o stworzeniu kolejnej marki przez producenta z Bawarii.

Triumph czwartą marką BMW?

Dyrektor zarządzający BMW, Norbert Reithofer powiedział, że nowa marka powinna wspomóc BMW w zdobyciu większych udziałów w pobliżu segmentu premium. Jednak koncern nie zamierza tworzyć konkurencji dla własnych modeli na rynku binzesowo-luksusowym, ani też nie ma zamiaru budowana marki dla mas. Marka Truimph wydaje się być najbliższa, gdyż jest zaprzeczeniem obu tych cech.

Zapomniany już trochę w dzisiejszych czasach Triumph, był marką która zajmowała się produkcją samochodów sportowych w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Pomimo upływu lat, samochody spod tego znaku są nadal wysoko cenione wśród kolekcjonerów.

Według źródła w postaci magazynu Automotive News Europe, BMW będzie chciało sprzedawać samochodu z reinkarnowanej marki Triumph poprzez sieć dilerską MINI. Dzięki temu obie niszowe marki mogłyby znacznie zwiększyć potencjał sprzedażowy. Jeśli chodzi o aspekty prawne, to niemiecki koncern ma już wszystko dopięte, gdyż w jego własności znajdują się prawa do marki.

Komentuj:

~popula 2007-10-02

Chwała BMW.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.