mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trudna sytuacja w motoryzacji

Trudna sytuacja w motoryzacji

Aktualna sytuacja w tyskim zakładzie spółki Fiat Auto Poland była głównym tematem posiedzenia Prezydium Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych.

Trudna sytuacja w motoryzacji
Przedstawiciele strony związkowej Fiat Auto Poland SA, z inicjatywy której zwołano posiedzenie Prezydium, poinformowali, że 18 grudnia 2012 r. osiągnięto w zakładzie w Tychach częściowe porozumienie dotyczące zwolnień grupowych. Nie wszystkie centrale związkowe zakończyły jednak negocjacje. Ponadto podkreślili potrzebę przyjęcia systemowych rozwiązań prawnych, które umożliwiłyby bezpośrednie wsparcie państwa dla zagrożonych zakładów produkcyjnych - na wzór włoskich kas integrale.

Wicepremier minister gospodarki Janusz Piechociński nawiązał do spotkania z przedstawicielami branży motoryzacyjnej, które odbyło się 14 grudnia 2012 r. w MG. – Jedną z propozycji, które padły podczas wspólnej dyskusji był pomysł wypracowania ustawy o charakterze antykryzysowym, na wzór rozwiązań z 2009 r. – powiedział. Dodał, że wspólnie z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej podejmie spójne działania, aby opracowane dla branży rozwiązania były skuteczne i funkcjonalne.

Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił z kolei partnerów społecznych, że MPiPS przygotowuje propozycje, które maja podtrzymywać zatrudnienie i chronić miejsca pracy, w szczególności tam, gdzie zagrożenie dotyczy branży czy regionu.

Komentuj:

~OPI 2012-12-30

NIe tylko w motoryzacji, ale JAKI RZAD taka SYTUACJA. Gospodarka lezy kompletnie w PL.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman