mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trwa "długi weekend"...

Trwa "długi weekend"...

Być może dla niektórych właśnie się skończył, ale dla Policji i dla wielu z nas trwa jeszcze "długi weekend". Do końca przedłużonego wypoczynku pozostały jeszcze cztery dni, wobec czego Policja apeluje o szczególną ostrożność i zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach.

Trwa

Jak informuje Komenda Główna Policji od piątku do tej pory na drogach zdarzyło się 551 wypadków drogowych. Zginęło w nich 57 osób, natomiast 749 zostało rannych. Mimo licznych apeli, a także wprowadzenia sądów 24-godzinnych i szybko następujących konsekwencji, wielu kierowców nadal wsiada za kierownice po "jednym głębszym". Funkcjonariusze zatrzymali przez ten czas 1.984 nietrzeźwych kierowców. Do końca weekendu pozostały jeszcze cztery dni i z pewnością ta liczba mocno się powiększy.

W całym kraju wyznaczono tysiąc miejsc pomiaru prędkości. Policjantów wspierają stacjonarne i ruchome foto i wideo-rejestratory. Policjanci zwracają szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, zapinanie pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci. W miastach policjanci patrolują ulice wraz z żandarmami wojskowymi i zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w miejscach wypoczynku i tych najbardziej zaludnionych. Łącznie w służbie jest 10 tys. funkcjonariuszy.

Czytaj także:

Działania Policji w "długi weekend" (2007-04-27)

Długi weekend? Włącz światła! (2006-06-14)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.