mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trwa "długi weekend"...

Trwa "długi weekend"...

Być może dla niektórych właśnie się skończył, ale dla Policji i dla wielu z nas trwa jeszcze "długi weekend". Do końca przedłużonego wypoczynku pozostały jeszcze cztery dni, wobec czego Policja apeluje o szczególną ostrożność i zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach.

Trwa

Jak informuje Komenda Główna Policji od piątku do tej pory na drogach zdarzyło się 551 wypadków drogowych. Zginęło w nich 57 osób, natomiast 749 zostało rannych. Mimo licznych apeli, a także wprowadzenia sądów 24-godzinnych i szybko następujących konsekwencji, wielu kierowców nadal wsiada za kierownice po "jednym głębszym". Funkcjonariusze zatrzymali przez ten czas 1.984 nietrzeźwych kierowców. Do końca weekendu pozostały jeszcze cztery dni i z pewnością ta liczba mocno się powiększy.

W całym kraju wyznaczono tysiąc miejsc pomiaru prędkości. Policjantów wspierają stacjonarne i ruchome foto i wideo-rejestratory. Policjanci zwracają szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, zapinanie pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci. W miastach policjanci patrolują ulice wraz z żandarmami wojskowymi i zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w miejscach wypoczynku i tych najbardziej zaludnionych. Łącznie w służbie jest 10 tys. funkcjonariuszy.

Czytaj także:

Działania Policji w "długi weekend" (2007-04-27)

Długi weekend? Włącz światła! (2006-06-14)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.