mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzeci etap Rajdu Paryż-Dakar 2001

Trzeci etap Rajdu Paryż-Dakar 2001

Trzeci etap rajdu Paryż-Dakar nie dla wszystkich.

Wczoraj trzej polscy motocykliści Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Wojciech Rencz mieli dzień odpoczynku. Do trzeciego etapu 23. Rajdu Paryż-Dakar wystartowali wszyscy z wyjątkiem motocyklistów. Powodem były nieporozumienia finansowe pomiędzy organizatorami rajdu i Hiszpańską Federacją Motocyklową. Hiszpanie chcieli otrzymać od organizatorów rajdu 7 mln peset (ok. 40 000 USD) za zorganizowanie tego odcinka. Zamiast próby odbyła się parada motocyklistów.

Takich problemów nie mieli kierowcy samochodów. Rozegrany w środę na plaży pod Castellon , sześciokilometrowy odcinek specjalny rajdu Paryż-Dakar wygrał Francuz Jean-Pierre Fontenay (Mitsubishi). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął drugi na mecie OS Japończyk Hiroshi Masuoka (Mitsubishi), bowiem dotychczasowy lider i zwycięzca dwóch poprzednich edycji Francuz Jean-Louis Schlesser zajął dopiero 13. miejsce, ze stratą 1.06 do Fontenay'a. Dobrze pojechała jadąca na Toyocie Landcruiser jedyna Polska załoga Maciej Stańco i Andrzej Dziurka. W próbie rozegranej na plaży zajęli 43. miejsce i awansowali na 65. miejsce wśród załóg samochodów.

W czwartek czeka uczestników rajdu pierwsza afrykańska próba: 602 kilometry przez Maroko, z Nadoru do Er Rachidii. Odcinek składa się z 184 kilometrów tzw. ”dojazdówki”, potem 139 km sekcji wyścigowej i na koniec 279 kilometrów spokojnej jazdy do mety.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!