mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzeci zakład Autoliv na Dolnym Śląsku

Trzeci zakład Autoliv na Dolnym Śląsku

Szwedzki koncern Autoliv planuje uruchomić trzeci zakład produkcyjny w Polsce. W zakładzie zlokalizowanym w Mirkowie koło Wrocławia zatrudnienie znajdzie 50 osób.

Trzeci zakład Autoliv na Dolnym Śląsku

Zakład rozpocznie produkcję na przełomie września i października 2005 r. "Zakład, który docelowo zatrudni 50 osób, będzie produkował rocznie od 8 do 12 mln sprężyn do pasów bezpieczeństwa," mówi Łukasz Czajkowski z Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Autoliv Poland Sp. z o. o., powołana do życia w 1998 roku, ma dwie fabryki na Dolnym Śląsku: Autoliv Poland Textiles (APT) w Oławie wytwarzającą poduszki powietrzne oraz Autoliv Poland Restraint Systems (APR) produkującą pasy bezpieczeństwa.

Grupa Autoliv już od ponad 50 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją i wdrażaniem kompleksowych systemów ochrony pasażerów oraz aktywnie prowadzi badania  nad nowymi rozwiązaniami i technologiami. Koncern ma 80 zakładów, zlokalizowanych w 30 krajach w których zatrudnia około 40 tys. osób. Przychody ze sprzedaży w 2004 r. wyniosły 6,1 mld USD. Odbiorcami są największe koncerny samochodowe działające w Europie, Ameryce i Azji, takie jak: BMW, Ford, Land-Rover, Mazda, Mitsubishi, Opel, Mercedes, Porche itp.


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~akuku 2010-01-09

inżynierem moze zostać nawet bez średniej chyba ze zrobisz w takcie kariery :) mature to co do DUPY cheja jak masz poparcie na prekrety za które innych zwalniają A INNYCH awansują nawet na MISTRZÓW itp

~miki 2007-06-15

autoliv to kolchoz

~szefer 2007-04-23

elo

~dzik 2007-04-23

autolive jest do dupy

~jojo 2007-03-28

wykorzystywac kazdy moze ale autosyf robi to najlepiej ludzie wykaczeni robia za dziesieciu a oni nawet chorobowego nie placa i oni chca zeby ktos robil poprawcie warunki pracy to pogadamy pozdro

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.