Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzeci zakład Autoliv na Dolnym Śląsku

Trzeci zakład Autoliv na Dolnym Śląsku

Szwedzki koncern Autoliv planuje uruchomić trzeci zakład produkcyjny w Polsce. W zakładzie zlokalizowanym w Mirkowie koło Wrocławia zatrudnienie znajdzie 50 osób.

Trzeci zakład Autoliv na Dolnym Śląsku

Zakład rozpocznie produkcję na przełomie września i października 2005 r. "Zakład, który docelowo zatrudni 50 osób, będzie produkował rocznie od 8 do 12 mln sprężyn do pasów bezpieczeństwa," mówi Łukasz Czajkowski z Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Autoliv Poland Sp. z o. o., powołana do życia w 1998 roku, ma dwie fabryki na Dolnym Śląsku: Autoliv Poland Textiles (APT) w Oławie wytwarzającą poduszki powietrzne oraz Autoliv Poland Restraint Systems (APR) produkującą pasy bezpieczeństwa.

Grupa Autoliv już od ponad 50 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją i wdrażaniem kompleksowych systemów ochrony pasażerów oraz aktywnie prowadzi badania  nad nowymi rozwiązaniami i technologiami. Koncern ma 80 zakładów, zlokalizowanych w 30 krajach w których zatrudnia około 40 tys. osób. Przychody ze sprzedaży w 2004 r. wyniosły 6,1 mld USD. Odbiorcami są największe koncerny samochodowe działające w Europie, Ameryce i Azji, takie jak: BMW, Ford, Land-Rover, Mazda, Mitsubishi, Opel, Mercedes, Porche itp.


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

~akuku 2010-01-09

inżynierem moze zostać nawet bez średniej chyba ze zrobisz w takcie kariery :) mature to co do DUPY cheja jak masz poparcie na prekrety za które innych zwalniają A INNYCH awansują nawet na MISTRZÓW itp

~miki 2007-06-15

autoliv to kolchoz

~szefer 2007-04-23

elo

~dzik 2007-04-23

autolive jest do dupy

~jojo 2007-03-28

wykorzystywac kazdy moze ale autosyf robi to najlepiej ludzie wykaczeni robia za dziesieciu a oni nawet chorobowego nie placa i oni chca zeby ktos robil poprawcie warunki pracy to pogadamy pozdro

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla bije kolejny rekord!
Toyota Corolla bije kolejny rekord!
W tym roku Toyota Corolla obchodzi 50. urodziny. Przy okazji japoński kompakt może świętować kolejny sukces. Od 1966 roku na ulicach całego świata pojawiły 44 mln egzemplarzy.