mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzecia stacja z wodorem

Trzecia stacja z wodorem

Mediolański koncern energetyczny Eni, właściciel sieci stacji benzynowych Agip otworzył trzecią stację na której można zatankować wodór. Punkt dystrybucji znajduje się we włoskiej miejscowości Mantua i jak na razie z jego usług korzystają trzy egzemplarze Fiata Pandy należące do władz regionalnych Lombardii.

Trzecia stacja z wodorem
W ubiegłym roku podobne stacje z dystrybutorami „Multienergy” Agip otworzył w Niemczech we Frankfurcie nad Menem oraz we włoskiej miejscowości Colle Salvetti niedaleko Livorno. Otwierając trzecią, tego typu stację koncern potwierdził swoje zaangażowanie w projekt współfinansowany przez Unię Europejską o nazwie „Zero Regio”, który zakłada wspieranie rozwoju alternatywnych źródeł zasilania w samochodach na terenach Lombardii i terenów położonych na terenie ujścia rzeki Menu do Renu.

Dyrektor firmy Eni, Paolo Scaroni zapowiedział uruchomienie kilku nowych stacji z wodorem w przyszłym roku. Ponadto w przyszłości około 800-1000 stacji benzynowych sieci Agip będzie wyposażony w nowoczesne transformatory energii pozwalające na dostarczanie prądu z własnych zasobów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.