mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzecie miejsce Toyoty na rynku niemieckim

Trzecie miejsce Toyoty na rynku niemieckim

W najnowszym raporcie AutoMarxX, przeprowadzonym przez stowarzyszenie ADAC, Toyota, jako pierwsza marka spoza Niemiec, awansowała do pierwszej trójki.

Raport AutoMarxX jest wynikiem badania rynku samochodowego u naszych zachodnich sąsiadów. Analizie poddanych zostaje bardzo wiele różnorodnych czynników, takich jak np. rozpoznawanie marki, zadowolenie nabywców, jakość oferowanych produktów i usług, nowoczesna technologia, wprowadzane innowacje.

W najnowszym badaniu doszło do wielu istotnych zmian w czołówce. Pierwszą i drugą lokatą zmieniły się Mercedes i BMW, zaś na trzecie miejsce, i to po raz pierwszy w historii, awansowała nie-niemiecka marka - Toyota. Już poprzedni raport, przeprowadzony w grudniu ubiegłego roku, wykazał rosnącą rolę japońskiej marki. Wówczas Toyota awansowała na piątą pozycję, spychając z niej Volkswagena. Teraz kolejny awans o dwie pozycje marka ta uzyskała kosztem Porsche i Audi. Obok Mercedesa i Toyoty awans w klasyfikacji uzyskały też Nissan (8 pozycja), Smart (13), Ford (16), Citroen (20), Jaguar (23), Lancia (24), Alfa Romeo (25), Daewoo (27) i Land Rover (33).

O sukcesie Toyoty zdecydowało kilka czynników. Według badań marka ta uzyskała najlepszy wynik wśród zadowolenia klientów oraz w zastosowanej technologii. Znaczący postęp uczyniła w takich dziedzinach jak: wydatki na reklamę, wyniki sprzedaży w Niemczech, jakość oferowanych produktów oraz wyniki ekonomiczne.

Awans na pierwszą lokatę Mercedesa był raczej wynikiem pewnych problemów bezpośredniego rywala - BMW, niż skutkiem jakiejś znacznej poprawy. BMW bowiem uzyskało gorszy wynik w kategorii jakości produktu. W niezwykle istotnym dla ostatecznych wyników teście samochodów BMW spadło z drugiej na czwartą pozycję. Słabsze były też wyniki w nowościach technicznych oraz wyniki ekonomiczne spółki. Te gorsze rezultaty pozwoliły wyjść na prowadzenie w generalnej klasyfikacji Mercedesowi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!