mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzeźwy poranek

Trzeźwy poranek

"Trzeźwy poranek" - to kryptonim akcji, jaką stołeczni policjanci przeprowadzać będą w wybrane dni tygodnia we wczesnych godzinach porannych na ulicach Warszawy.

Trzeźwy poranek

Akcja warszawskiej drogówki ruszyła wczoraj (2 listopada) i ma dość nowatorski, jak na nasze drogi, charakter. Zmasowane kontrole trzeźwości kierowców będą bowiem przeprowadzane u kierowców stojących w korkach i na światłach. Do tego celu wytypowane zostały te ulice oraz drogi dojazdowe do miasta, na których codziennie rano tworzą się duże korki.

Celem tej akcji jest wyeliminowanie z dróg nie tylko kierowców siadających bezpośrednio za kierownicą po wypiciu kilku głębszych, ale także tych, którzy dzień wcześniej raczyli się alkoholem i rankiem, nie będąc jeszcze całkowicie trzeźwym, udają się np. do pracy.

Metoda ta znana jest i z powodzeniem stosowana przez wiele policji państw europejskich. W ten sposób wypełniane jest jedno z zaleceń Komisji Europejskiej, zawartych w Białej Księdze Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszystko zaś po to, by na drogach było jak najbezpieczniej.

Nowa akcja nie spowoduje zmniejszenia aktywności policji na innych drogach/ulicach oraz o innych porach dnia.

Komentuj:

~marsel 2006-11-06

a jak sam wypije 3 litry wódki to przez 24h wszystko mi spadnie

~do jadzi 2006-11-05

dokładnie masz tylko 6 godzin na spalenie alkoholu dlatego co mozesz wypić to 2 drinki (50 g w kazdym wodki), 2 piwa, 2 lampki wina max

~alkomat 2006-11-05

człowiek spala ok 8 g czystego alkoholu na godzinę. Czyli "100" trzeba "spalać" jedyne 5 godzin. Jak siądziesz wieczorkiem z kolegą przy litrze wódki i skonczycie np o 24, to za kierownicę możesz siąść dopiero o 24 .... dobę poxniej ....Jesli wypijesz 5 piw 0,5 litra o mocy np 5 % to spalisz to w ok 15 godzin. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawe i stad tak wiele wpadek.....

~wujdobrarada 2006-11-03

najlepiej nie pić w ogóle

~jadzia 2006-11-03

ile mozna wypic dzien wczesniej, zalozmy ze do drugiej rano, by o osmej rano dnai nastepnego móc wsiąsc z kierownice

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.