mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzy ekologiczne Kie z certyfikatami

Trzy ekologiczne Kie z certyfikatami

Trzy nowe modele marki Kia - Picanto, Rio oraz Optima - zostały odznaczone certyfikatem niezależnej organizacji rzeczoznawców technicznych TÜV Nord w zakresie troski o środowisko naturalne.

Trzy ekologiczne Kie z certyfikatami
Za czynniki decydujące o przyznaniu modelom Kia Picanto, Kia Rio i Kia Optima certyfikatów ISO 14040 (dotyczących oceny cyklu życia produktu Life Cycle Assessment − LCA) uznano przede wszystkim niski poziom emisji spalin oraz najnowocześniejsze procesy stosowane w trakcie ich produkcji. LCA jest sposobem oceny potencjalnych zagrożeń dla środowiska naturalnego, wynikających z wytworzenia i przebiegu "życia" produktu (tj. eksploatacji i utylizacji samochodu) − ze względu na dobór materiałów stosowanych do produkcji, emisję spalin oraz skuteczność recyklingu.

Wszystkie trzy modele, które uzyskały w sierpniu 2011 certyfikat ISO 14040, odznaczają się konkurencyjnymi kosztami eksploatacji, a nowy hatchback segmentu B − Kia Rio charakteryzuje się najniższą emisją dwutlenku węgla (od 85 g/km) wśród samochodów osobowych wszystkich marek oferowanych obecnie na rynkach Europy.
 
Fabryka Kia w Żylinie otrzymała już w roku 2008 certyfikat ISO 14001 jako "zakład przyjazny dla środowiska naturalnego" − stosujący najnowocześniejsze technologie produkcji i utylizacji odpadów przemysłowych celem minimalizacji oddziaływania na środowisko naturalne. W roku 2010 certyfikat ISO 14040 LCA od TÜV Nord uzyskał produkowany zarówno w Żylinie jak i w Korei nowy, kompaktowy SUV Kia Sportage.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Rio
Kia Rio
Cena podstawowa już od: 47 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Kia Picanto
Kia Picanto
Cena podstawowa już od: 39 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Kia Optima
Kia Optima
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

marko1 2011-08-19

Że Kia robi się ekologiczna to jeszcze nic nie znaczy, ale to już coś. Również musi powstać recykling Kii żeby powstawały znowu ekologiczne Kie i mamy cykl zamknięty to dopiero ekologia. Już jestem pod wrażeniem.

~AK 2011-08-19

EKOLOGICZNE :)))) wydobycie i produkcja (z uzyciem taniej siły roboczej i metali ciężkich): stali, ropy (guma, plastiki, paliwo) wyrąbanie kilku lasów i zasmrodzenie rzek (to o pracownikach wydobywających rudy) chyba nikt nie myśli, że te blachy to z UE . Ekologiczne, bo produkują mało CO2. w trakcie eksploatacji. A ZANIM OPUSZCZĄ TAŚMĘ ??!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.