mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzy jubileusze Audi

Trzy jubileusze Audi

Podczas tegorocznej edycji Festival of Speed w Goodwood Audi świętować będzie trzy duże jubileusze i z tej okazji pokaże trzy ikony historii sportów motorowych spod znaku czterech pierścieni.

Trzy jubileusze Audi
Odbywający się w Goodwood Festival of Speed to największa, nie tylko na rynku brytyjskim, impreza skupiająca się na historycznych samochodach sportowych. Co roku pojawia się tam ponad 150 tys. ludzi, nie ma się więc co dziwić, że również i producenci chętnie się tam pokazują.

W tym roku, po raz pierwszy na Festival of Speed, Audi Tradition zaprezentuje Audi Typ C "Alpensieger" – "Alpejskiego Zwycięzcę". W 1909 r. August Horch, założyciel firmy Auto Union, odszedł z niej, ale w niedługim czasie założył przedsiębiorstwo Audi. Trzeci z modeli Audi stworzony przez Horcha – "Typ C" – zaprezentowano w 1911 roku. Był to jeden z jego lepszych i najdojrzalszych projektów. W latach 1912-1914 trzy razy z rzędu zwyciężył w Austriackim Rajdzie Alpejskim, będącym wówczas najtrudniejszym na świecie wyścigiem długodystansowym. Warto tu wspomnieć, że ten sam "Alpejski Zwycięzca" pojawi się w dniach 15-17.08 na imprezie MotoClassic Wrocław 2014, na zamku Topacz w podwrocławskiej Ślęzy.

Auto Union Typ C z roku 1936 jest z kolei już dobrze znany bywalcom festiwalu w Goodwood. Wyścigowy samochód, w którym Bernd Rosemeyer w roku 1936 podbił europejskie tory, ma w Anglii szeroką rzeszę fanów. W 1937, Rosemeyer wygrał w nim pierwsze angielskie Grand Prix w Donington Park. W tym roku, za jego kierownicą zasiądzie pięciokrotny zwycięzca z Le Mans Frank Biela, którego kariera nierozerwalnie wiąże się z największymi sukcesami sportowymi marki Audi.

W 1988, po zakończeniu zaangażowania w rajdy, Audi powróciło na międzynarodową scenę sportów motorowych, ale tym razem na tor wyścigowy. Modelem Audi 200 quattro cztery pierścienie zrobiły wtedy furorę w północnoamerykańskich mistrzostwach TransAm. W kolejnym roku, pozostając cały czas w Ameryce Północnej, wystartowały po raz pierwszy w klasie GTO serii IMSA. Audi 90 quattro IMSA-GTO, za kierownicą którego Hans-Joachim Stuck zdobył tytuł wicemistrza, miało moc 720 KM. W Goodwood, w kokpicie Audi 90 quattro IMSA-GTO zasiądzie trzykrotny zwycięzca z Le Mans, André Lotterer.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Goodwood Festival of Speed Goodwood jubileusz

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.