mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzy miliony aut Fiata i PSA

Trzy miliony aut Fiata i PSA

Włoska fabryka lekkich samochodów dostawczych - Sevel, która związana jest umową joint-venture z koncernem Fiat Auto i PSA wyprodukowała już trzy miliony samochodów.

Trzy miliony aut Fiata i PSA

Spółka, w której udziały w produkcji podzielone są 50/50 pomiędzy włoskim, a francuskim koncernem powstała w 1978 roku w miejscowości Val di Sangro. W 1981 roku z taśm zakładu zjeżdżało dziennie 350 nowych samochodów. W wyniku znacznej ekspansji obu firm dzienna norma aktualnie waha się w granicach 900 jednostek. Są to samochody z segmentu lekkich aut dostawczych: Fiat Ducato oraz modele Peugeot i Citroen. Od 1981 roku sam Fiat sprzedał 1 700 000 samochodów, które zostały wyprodukowane w fabryce Sevel.

Włoski zakład w Val di Sangro jest największym obiektem zajmującym się budową aut dostawczych w Europie. Powierzchnia fabryki wynosi 1 200 000 metrów kwadratowych z czego 337 500 metrów kwad. zajmują hale produkcyjne, lakiernie i montażownie.

Aktualnie w fabryce pracuje 5 250 pracowników z których aż 95% to mieszkańcy sąsiadującego z zakładem regionu Abruzzo. Codziennie spod fabryki wyjeżdżają średnio cztery pociągi transportujące nowe samochody.

Czytaj także:

Pierwszy milion 1,3 SDE! 2005-11-14

Pół miliona Pand 2005-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic