Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzy miliony aut Fiata i PSA

Trzy miliony aut Fiata i PSA

Włoska fabryka lekkich samochodów dostawczych - Sevel, która związana jest umową joint-venture z koncernem Fiat Auto i PSA wyprodukowała już trzy miliony samochodów.

Trzy miliony aut Fiata i PSA

Spółka, w której udziały w produkcji podzielone są 50/50 pomiędzy włoskim, a francuskim koncernem powstała w 1978 roku w miejscowości Val di Sangro. W 1981 roku z taśm zakładu zjeżdżało dziennie 350 nowych samochodów. W wyniku znacznej ekspansji obu firm dzienna norma aktualnie waha się w granicach 900 jednostek. Są to samochody z segmentu lekkich aut dostawczych: Fiat Ducato oraz modele Peugeot i Citroen. Od 1981 roku sam Fiat sprzedał 1 700 000 samochodów, które zostały wyprodukowane w fabryce Sevel.

Włoski zakład w Val di Sangro jest największym obiektem zajmującym się budową aut dostawczych w Europie. Powierzchnia fabryki wynosi 1 200 000 metrów kwadratowych z czego 337 500 metrów kwad. zajmują hale produkcyjne, lakiernie i montażownie.

Aktualnie w fabryce pracuje 5 250 pracowników z których aż 95% to mieszkańcy sąsiadującego z zakładem regionu Abruzzo. Codziennie spod fabryki wyjeżdżają średnio cztery pociągi transportujące nowe samochody.

Czytaj także:

Pierwszy milion 1,3 SDE! 2005-11-14

Pół miliona Pand 2005-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.