mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzy miliony na liczniku Audi A3

Trzy miliony na liczniku Audi A3

Być może gdyby nie ten model, dziś auta z segmentu premium byłyby dużo mniej dostępne dla przeciętnie zamożnych kierowców. Siedemnaście lat temu ruszyła produkcja Audi A3, pierwszego kompaktu z segmentu premium, a dziś model ten świętuje już trzymilionowego członka swojej rodziny.

Trzy miliony na liczniku Audi A3
To niewątpliwie wielkie święto dla kompaktowego modelu z czterema pierścieniami na grillu. Jednak sukces serii A3 rozpoczął się już siedemnaście lat temu, kiedy to Audi, jako pierwsze rozpoczęło produkcję samochodów kompaktowych segmentu premium. Przez ten czas Audi A3 było oferowane w 117 krajach całego świata. Jubileuszowy egzemplarz, białe Audi A3 Sportback 2.0 TDI quattro, zostanie przekazane nowemu właścicielowi już w najbliższych dniach.

W roku 2012 w fabryce w Ingolstadt wyprodukowano 152.993 samochody serii A3. Wśród nich były modele Audi A3 i Audi A3 Sportback oraz ich usportowione wersje S. Od lutego 2013 na rynku dostępne jest najnowsze Audi A3 Sportback. To model produkowany w Ingolstadt w największej liczbie. Każdego dnia z taśmy produkcyjnej zjeżdża ok. 700 egzemplarzy tego samochodu.

W związku z rozpoczęciem produkcji nowego Audi A3, niemiecki koncern dokonał dużych inwestycji. M.in. w zakładach w Ingolstadt zainstalowano najnowocześniejsze urządzenia do produkcji karoserii, a węgierskie zakłady w Győr przebudowano do poziomu fabryki, w której przebiega cały łańcuch produkcyjny. A przypomnijmy, od 2001 roku Audi częściowo przeniosło produkcję modelu A3 z Ingolstadt właśnie do Győr.


We współpracy obu fabryk powstawała pierwsza generacja Audi A3 Cabriolet i Audi RS3 Sportback. W połowie czerwca tego roku, pojawił się kolejny członek rodziny A3 – Audi A3 Limousine. To pierwszy model produkowany w całości na Węgrzech. Z początkiem roku 2014, produkcja rozpocznie się również w nowej fabryce w chińskim mieście Foshan, wybudowanej w ramach joint venture chińskiego koncernu FAW oraz Volkswagena i Audi.

Pierwsza generacja Audi A3 sprzedała się na całym świecie w liczbie ok. 913 tysięcy egzemplarzy. Sukces serii kontynuowała druga generacja modelu (2003-2013), która trafiła do niemalże dwóch milionów właścicieli na całym świecie. Jesienią ubiegłego roku Audi wprowadziło na rynek trzecią generację modelu.


Dzięki takim wersjom jak hybryda typu plug-in Audi A3 Sportback e-tron, która będzie dostępna na rynku począwszy od roku 2014, i Audi A3 Sportback g-tron, cała rodzina Audi A3 stanie się niebawem jeszcze bardziej nowoczesna i ma szansę na dłużej utrzymać pozycję lidera segmentu luksusowych kompaktów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A3
Audi A3
Cena podstawowa już od: 108 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Aktualności 2018-05-15

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.