mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzy w jednym

Trzy w jednym

Należący do Grupy PGD salon samochodowy Euromotor w Banskiej Bystrzycy, prowadzący już sprzedaż Forda i Skody, otrzymał autoryzację marki Volvo.

Trzy w jednym
Euromotor był więc pierwszym polskim salonem za granicą, pierwszym salonem na Słowacji prowadzącym sprzedaż dwóch marek różnych producentów, a teraz został pierwszym prowadzącym sprzedaż samochodów trzech marek.
 
W salonie Euromotor, w jednym miejscu, klient ma możliwość poznania, przetestowania i porównania osiemnastu różnych modeli samochodów, w różnych przedziałach cenowych od 269.990 słowackich koron (niespełna 27 tys. zł) za Skodę Fabię Junior, do 1.782.600 koron (około 178 tys. zł) za Volvo V70 Momentum. Prezes Grupy PGD Adam Pietkiewicz zapowiedział, że ponieważ w planach jest wprowadzenie do jej oferty w Polsce którejś z luksusowych marek, doświadczenia i wnioski z Banskiej Bystrzycy będą wnikliwie analizowane.
 
Mimo obowiązywania unijnej dyrektywy GVO, która miała sprzyjać tworzeniu dealerstw wielomarkowych, salony prowadzące sprzedaż samochodów kilku marek różnych producentów wciąż należą do rzadkości, tak w Polsce, jak i w innych krajach Europy. Powodem są między innymi wymagania dotyczące standardów obiektowych szczegółowo zapisane w umowach dealerskich. Trójmarkowość Euromotoru była zakładana już na etapie projektowania nowego salonu, dlatego m.in. ma on trzy odrębne wejścia. Salony wielomarkowe, wygodne dla klientów, to korzystne rozwiązanie także dla dealerów. Sprzedaż Forda w salonie Euromotor jest w tym roku ponaddwukrotnie wyższa niż w trzech kwartałach roku 2004, a udział salonu w sprzedaży Forda na Słowacji wzrósł z 10 do 12%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.