mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzy w jednym

Trzy w jednym

Należący do Grupy PGD salon samochodowy Euromotor w Banskiej Bystrzycy, prowadzący już sprzedaż Forda i Skody, otrzymał autoryzację marki Volvo.

Trzy w jednym
Euromotor był więc pierwszym polskim salonem za granicą, pierwszym salonem na Słowacji prowadzącym sprzedaż dwóch marek różnych producentów, a teraz został pierwszym prowadzącym sprzedaż samochodów trzech marek.
 
W salonie Euromotor, w jednym miejscu, klient ma możliwość poznania, przetestowania i porównania osiemnastu różnych modeli samochodów, w różnych przedziałach cenowych od 269.990 słowackich koron (niespełna 27 tys. zł) za Skodę Fabię Junior, do 1.782.600 koron (około 178 tys. zł) za Volvo V70 Momentum. Prezes Grupy PGD Adam Pietkiewicz zapowiedział, że ponieważ w planach jest wprowadzenie do jej oferty w Polsce którejś z luksusowych marek, doświadczenia i wnioski z Banskiej Bystrzycy będą wnikliwie analizowane.
 
Mimo obowiązywania unijnej dyrektywy GVO, która miała sprzyjać tworzeniu dealerstw wielomarkowych, salony prowadzące sprzedaż samochodów kilku marek różnych producentów wciąż należą do rzadkości, tak w Polsce, jak i w innych krajach Europy. Powodem są między innymi wymagania dotyczące standardów obiektowych szczegółowo zapisane w umowach dealerskich. Trójmarkowość Euromotoru była zakładana już na etapie projektowania nowego salonu, dlatego m.in. ma on trzy odrębne wejścia. Salony wielomarkowe, wygodne dla klientów, to korzystne rozwiązanie także dla dealerów. Sprzedaż Forda w salonie Euromotor jest w tym roku ponaddwukrotnie wyższa niż w trzech kwartałach roku 2004, a udział salonu w sprzedaży Forda na Słowacji wzrósł z 10 do 12%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.
Odgadnij model Odgadnij model