mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Trzystutonowe Volvo

Trzystutonowe Volvo

Na rynek wchodzi Volvo FH16 w wersji przeznaczonej dla transportu ciężkiego, o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów do 295 ton. Pojazd został opracowany z myślą o najcięższych i najbardziej wymagających zadaniach transportowych i jest jednym z niewielu pojazdów dostępnych na rynku, zdolnych poradzić sobie z tak dużym ciężarem.

Trzystutonowe Volvo
Nowe Volvo wagi ciężkiej napędzane jest 16-litrowym silnikiem o mocy 600 KM, dysponującym 2800 Nm momentu obrotowego. Silnik współpracuje z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów, wyposażoną w przekładnię hydrokinetyczną. Taka konfiguracja pozwala na łagodne ruszanie z miejsca i zwiększa zwrotność przy małych prędkościach jazdy. Zastosowana skrzynia biegów zapewnia również korzyści na autostradzie. Siódmy bieg o niskim („szybkim") przełożeniu umożliwia utrzymywanie dużych prędkości podróżnych przy stosunkowo niskiej prędkości obrotowej silnika. 16-litrowy silnik jest wyposażony w hamulec silnikowy Volvo VEB+, rozwijający moc hamowania do 425 kW. Dodatkowe 450 kW mocy hamowania zapewnia zwalniacz wbudowany w skrzynię biegów.
Volvo FH16 dla transportu ciężkiego jest dostępne jako ciągnik siodłowy z zawieszeniem mechanicznym lub pneumatycznym, w różnych konfiguracjach kół i osi.
Klasa powyżej 200 ton masy całkowitej jest rozwijającym się segmentem transportu. W porównaniu z zestawami drogowymi o niższej masie całkowitej, transport ciężki charakteryzuje się zarówno niższym kosztem, jak i zużyciem paliwa w przeliczeniu na tonę przetransportowanego ładunku, co jest korzystne i dla firmy transportowej i dla środowiska.

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando