mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tucsonem przez Afrykę

Tucsonem przez Afrykę

Wyprawa złożona z sześciu samochodów Hyundai Tucson CRDi 4x4 z sukcesem pokonała transafrykańską trasę o długości 6.200 km, od Oceanu Atlantyckiego do Oceanu Indyjskiego.

Tucsonem przez Afrykę

Wyprawa "Tucsonem od wybrzeża do wybrzeża"("Tucson Coast-to-Coast") została zorganizowana przez firmę Entreposto, dystrybutora marki Hyundai w Portugalii, z udziałem klientów modelu Tucson i dziennikarzy motoryzacyjnych.

Wystartowano z Cape Cross, miasta portowego Namibii na Wybrzeżu Atlantyckim. Trwająca 22 dni podróż wiodła przez pustynie i góry Botswany, Zambii, Republiki Południowej Afryki i Suazi, by zakończyć się w Maputo, mieście znajdującym się w Mozambiku na Wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. 

Wszystkie Tucsony napędzane były 2 - litrowymi silnikami diesla z układem Common Rail. Samochody były wyposażone w napęd na cztery koła z blokadą 4WD powodującą rozdział mocy w proporcji 50/50 na obie osie. Funkcja ta okazała się szczególnie przydatna, ponieważ prawie 4.000 km podróży przebiegało po nawierzchniach piaszczystych.

Zobacz galerię zdjęć modelu Hyundai Tucson

"Samochody zdały egzamin na piątkę, nie sprawiając żadnych problemów poza wymianą dwóch przebitych opon, trzech filtrów powietrza i jednego filtra klimatyzacji" – powiedział Pedro Castelo, PR Manager firmy Entreposto.

Średnie zużycie paliwa na całej trasie wyniosło 9,3 litra na 100 km – wynik nienajgorszy biorąc pod uwagę, że samochody były w ruchu 15 z 22 dni wyprawy z maksymalnie rozkręconą klimatyzacją i obciążeniem rzędu 300 kg. Temperatury wahały się od 13°C do 45°C.

Zobacz więcej o modelu Hyundai Tucson

Czytaj także:
Z Sorento dookoła świata (2005-12-29)

Hyundai Tucson z nowym dieslem (2006-01-04)

Kolejny SUV (2005-12-28)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai Tucson
Hyundai Tucson
Cena podstawowa już od: 86 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai Tucson Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Hyundai Tucson

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.