mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tuningowisko 2005

Tuningowisko 2005

W ubiegłym tygodniu miłośnicy motoryzacji z Wrocławia i okolic, niekoniecznie tej dotyczącej zwykłych aut jeżdżących po naszych drogach, mieli prawdziwy raj na ziemi.

Tuningowisko 2005

Najpierw w dniach od 8 do 11 czerwca odbył się pierwszy w Polsce Międzynarodowy Rajd Zabytkowych Samochodów Sportowych "Viva Polonia Classic", którego bazą startową był wrocławski rynek. Na nim to oraz na trasie przejazdu rajdu w okolicach Wrocławia, Jeleniej Góry oraz Opola można było podziwiać m.in. Buggatti T37 z 1927 r., Jaguara SS100 z 1937 r. czy Mercedesa SSK z 1929 r. Łącznie w rajdzie wzięło udział ponad 40 załóg z Europy (najwięcej z Niemiec, Szwajcarii oraz Hiszpanii).

Weekend z kolei był prawdziwą atrakcją dla fanów wszelkiego rodzaju tuningu samochodowego. Na terenach nieczynnego już stadionu w centrum miasta odbyła się bowiem szósta już edycja Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Tuningowanych Tuningowisko 2005. Publiczności zaprezentowało się ponad sto samochodów poddanych różnego rodzaju przeróbkom. Dominowały głównie zmiany stylistyczne, zabudowy audio. Nieco mniej można było zauważyć samochodów poddanych tuningowi mechanicznemu czy też kompleksowemu tuningowi całego samochodu.

W ramach zlotu przeprowadzono różne konkursy, w tym o tytuł Mistera Zlotu. Główną nagrodę w tej kategorii zdobyło przerobione Audi A4 z drzwiami otwierającymi się do góry. Na uwagę zasługiwał też Mitsubishi Lancer Evo, który posiadał elementy z czwartej, piątej oraz szóstej generacji tego modelu o sportowym rodowodzie, a także Ford Escort z 1986 roku, w którego przestrzeni bagażowej został zamontowany dystrybutor z chmielowym napojem.

W trakcie dwudniowej imprezy zorganizowano także konkurs "palenia gum" oraz jazdy sprawnościowej. Wybrany został także samochód z najlepszą zabudową audio. Tu pod uwagę brane były decybele oraz wielkość sprzętu Car Audio.


Zobacz galerię z imprezy

Komentuj:

~wentyl 2007-11-05

Zdjęcia są zajebiste jak i dziewczyny,samochody i tp. pozdro

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando