mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Turbosprężarki coraz bliżej

Turbosprężarki coraz bliżej

Wmurowano kamień węgielny pod budowę fabryki turbosprężarek w Jasionce. Uroczystość przybliża rozpoczęcie prac nad obiektem wartym 40 mln zł, w którym na początku 2009 roku rozpocznie produkcję firma Borg Warner.

Turbosprężarki coraz bliżej
Podkarpacki Urząd Wojewódzki poinformował, że 18 marca bieżącego roku na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Jasionce odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki turbosprężarek Borg Warner. W uroczystości wzięli udział m.in. Wicewojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz oraz przedstawiciele firmy: prezes Borg Warner Turbo Systems Timothy Manganello oraz dyrektor Borg Warner Turbo Systems Poland Systems Arnaldo Iezzi, którzy podpisany akt erekcyjny.

Nowy zakład ma być gotowy jeszcze w tym roku, a produkcja ruszy na początku 2009 roku. Zatrudnienie w fabryce znajdzie około 200 osób. Prawdopodobne jest, że nie będzie to jedyna inwestycja Borg Warner na terenie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prezes Manganello poinformował, że dwa następne działy firmy Borg Warner są zainteresowane inwestowaniem na tych terenach.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.