mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Turbosprężarki z Jasionki

Turbosprężarki z Jasionki

Amerykańska firma Borg Warner zamierza wybudować fabrykę turbosprężarek na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prawdopodobnie obiekt powstanie na 10 ha działce w Jasionce i Tajęcinie.

Turbosprężarki z Jasionki

Radni sejmiku województwa podkarpackiego zgodzili się na wystawienie na sprzedaż ponad 10 ha gruntów w Jasionce i Tajęcinie, które chce kupić amerykańska firma Borg Warner. Grunty mają być sprzedane w drodze przetargu, ale ich przeznaczenie w sprawach inwestycji jest określone. Borg Warner jest głównym chętnym do ich kupna. Tereny są objęte podstrefą Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu, co daje inwestorom duże ulgi podatkowe. Decyzję o zgodzie na sprzedaż radni podjęli jednogłośnie.

Amerykańska firma Borg Warner, która produkuje m.in. turbosprężarki, prowadzi inwestycje w 17 krajach świata. Firma chce wybudować w Jasionce fabrykę turbosprężarek, która ma dostarczać towar głównie na polski rynek. Na początek 500 tys. sztuk rocznie. W ciągu 5 lat firma chce podwoić produkcję i produkować w fabryce milion turbosprężarek rocznie. W pierwszym etapie inwestycji ma powstać hala produkcyjna o powierzchni 5 tys. mkw. Cała inwestycja pochłonie około 50 mln zł. Rozpoczęcie budowy planowane jest na marzec 2008 a początek produkcji na luty 2009 r. Borg Warner planuje zatrudnić w 2009 roku 160 osób a w 2012 r. 300 osób. Inwestycjami w Jasionce jest też zainteresowany pion koncernu, który produkuje części do skrzyń biegów.

Przeczytaj także:

Nowy zakład conTeyor (2007-09-18)

Kirchhoff otwiera narzędziownię w Mielcu (2007-06-01)


Podobne wiadomości:

Tercet pragmatyczny

auto motor i sport 0000-00-00

Na drogach zobaczymy je dopiero w przyszłym roku, i to koło wakacji. Już dziś jednak Citroën i Peugeot pokazują, jak będą wyglądać ich SUV-y, zbudowane we współpracy z Mitsubishi.

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.