mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Turbosprężarki z Jasionki

Turbosprężarki z Jasionki

Amerykańska firma Borg Warner zamierza wybudować fabrykę turbosprężarek na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prawdopodobnie obiekt powstanie na 10 ha działce w Jasionce i Tajęcinie.

Turbosprężarki z Jasionki

Radni sejmiku województwa podkarpackiego zgodzili się na wystawienie na sprzedaż ponad 10 ha gruntów w Jasionce i Tajęcinie, które chce kupić amerykańska firma Borg Warner. Grunty mają być sprzedane w drodze przetargu, ale ich przeznaczenie w sprawach inwestycji jest określone. Borg Warner jest głównym chętnym do ich kupna. Tereny są objęte podstrefą Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu, co daje inwestorom duże ulgi podatkowe. Decyzję o zgodzie na sprzedaż radni podjęli jednogłośnie.

Amerykańska firma Borg Warner, która produkuje m.in. turbosprężarki, prowadzi inwestycje w 17 krajach świata. Firma chce wybudować w Jasionce fabrykę turbosprężarek, która ma dostarczać towar głównie na polski rynek. Na początek 500 tys. sztuk rocznie. W ciągu 5 lat firma chce podwoić produkcję i produkować w fabryce milion turbosprężarek rocznie. W pierwszym etapie inwestycji ma powstać hala produkcyjna o powierzchni 5 tys. mkw. Cała inwestycja pochłonie około 50 mln zł. Rozpoczęcie budowy planowane jest na marzec 2008 a początek produkcji na luty 2009 r. Borg Warner planuje zatrudnić w 2009 roku 160 osób a w 2012 r. 300 osób. Inwestycjami w Jasionce jest też zainteresowany pion koncernu, który produkuje części do skrzyń biegów.

Przeczytaj także:

Nowy zakład conTeyor (2007-09-18)

Kirchhoff otwiera narzędziownię w Mielcu (2007-06-01)


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.