mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Turbosprężarki z Jasionki

Turbosprężarki z Jasionki

Amerykańska firma Borg Warner zamierza wybudować fabrykę turbosprężarek na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prawdopodobnie obiekt powstanie na 10 ha działce w Jasionce i Tajęcinie.

Turbosprężarki z Jasionki

Radni sejmiku województwa podkarpackiego zgodzili się na wystawienie na sprzedaż ponad 10 ha gruntów w Jasionce i Tajęcinie, które chce kupić amerykańska firma Borg Warner. Grunty mają być sprzedane w drodze przetargu, ale ich przeznaczenie w sprawach inwestycji jest określone. Borg Warner jest głównym chętnym do ich kupna. Tereny są objęte podstrefą Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu, co daje inwestorom duże ulgi podatkowe. Decyzję o zgodzie na sprzedaż radni podjęli jednogłośnie.

Amerykańska firma Borg Warner, która produkuje m.in. turbosprężarki, prowadzi inwestycje w 17 krajach świata. Firma chce wybudować w Jasionce fabrykę turbosprężarek, która ma dostarczać towar głównie na polski rynek. Na początek 500 tys. sztuk rocznie. W ciągu 5 lat firma chce podwoić produkcję i produkować w fabryce milion turbosprężarek rocznie. W pierwszym etapie inwestycji ma powstać hala produkcyjna o powierzchni 5 tys. mkw. Cała inwestycja pochłonie około 50 mln zł. Rozpoczęcie budowy planowane jest na marzec 2008 a początek produkcji na luty 2009 r. Borg Warner planuje zatrudnić w 2009 roku 160 osób a w 2012 r. 300 osób. Inwestycjami w Jasionce jest też zainteresowany pion koncernu, który produkuje części do skrzyń biegów.

Przeczytaj także:

Nowy zakład conTeyor (2007-09-18)

Kirchhoff otwiera narzędziownię w Mielcu (2007-06-01)


Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.