mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Pamiętacie markę Saab? Szwedzki producent, który dokonał żywota znów wraca na tapetę. Już kilka przedsiębiorstw próbowało reaktywować markę, ale wszystko to było bezskutecznymi działaniami. Początek tygodnia przynosi zaskakujące wieści - Turcja kupiła prawa do modelu 9-3.

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!
Minister Nauki, Przemysłu i Technologi Turcji, Fikri Isik poinformował w oficjalnym komunikacie, że jego kraj kupił prawa własności intelektualnej do Saaba 9-3, zaznaczając, że nie posiadają praw do nazwy auta. „Samochód będzie produkowany pod turecką marką, nie jako Saab 9-3. Opracujemy całą technologię w Turcji" - zdradził minister Fikri Isik.

Gdy samochód trafi na rynek 85% jego elementów będzie wytwarzanych w Turcji. Zapowiedzi są bardzo ciekawe, bo auto ma być bardzo zbliżone do Saaba 9-3, ale wizualnie samochód upodobni się (z przodu) do Cadillaca. "Podpisaliśmy porozumienie 28 maja. Nasz zespół inżynierów razem z turecką Komisją Nauki i Badań Technologicznych pracują nad designem we współpracy z naszymi partnerami w Turcji. Opracowaliśmy kilka prototypów i pokazaliśmy je tureckiemu ministrowi Fikri Isik. Podzieliliśmy się naszą wiedzą w dziedzinie marketingu jak i produkcji z tureckimi partnerami. Oferujemy szkolenia tureckim wytwórcom i inżynierom oraz pracujemy razem z nimi" - zdradził Mattias Bergman, prezes Saaba.  

Czy to kolejny rozdział w bajce pt. „Powrót marki Saab – dramat w kilku aktach”? Wątpliwe, Turcy bazując na szwedzkich rozwiązaniach będą sprzedawać nowy produkt. Sprzedaż praw do 9-3 pokazuje, że szanse na reaktywacje Saaba w formie znanej  sprzed upadku marki zmalały jeszcze bardziej.

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech