mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TwinDoor - Techniczną Innowacją Roku

TwinDoor - Techniczną Innowacją Roku

TwinDoor, system zmiennego otwierania pokrywy bagażnika zastosowany w nowej generacji Skody Superb został uznany za Techniczną Innowację Roku.

TwinDoor - Techniczną Innowacją Roku
TwinDoor triumfował w pierwszym rocznym sondażu na Techniczną Innowację Roku prowadzonym na zamówienie czeskiego Klubu Dziennikarzy Motoryzacyjnych. Wzięło w nim udział 32 ekspertów - członków klubu.

Opatentowany w tym roku system zmiennego otwierania pokrywy bagażnika TwinDoor to kolejny system reprezentujący przemyślane rozwiązania Škody. Dzięki niemu, w zależności od potrzeb, nowy Superb może łatwo zmienić się z eleganckiego sedana w praktyczny liftback.

- Nowa Skoda Superb od momentu wejścia na polski rynek cieszy się dużym uznaniem klientów. TwinDoor będący jednym z nowatorskich rozwiązań zastosowanych w tym modelu, początkowo zaskakuje, by następnie zyskać liczne pochwały za funkcjonalność i wygodę - mówi Michał Spiczak-Brzeziński, product manager Skoda Auto Polska S.A., odpowiedzialny za Skodę Superb.

Klub Dziennikarzy Motoryzacyjnych przeanalizował w sumie 15 technicznych innowacji wprowadzonych w ubiegłym roku. - Wśród nominowanych nowinek technicznych znalazły się rozwiązania ze wszystkich motoryzacyjnych dziedzin konstrukcyjnych - wyjaśnia Michael Kudela, prezes Klubu.

W konkursie za systemem TwinDoor uplasowały się na kolejnych miejscach system Efficient Dynamics BMW, mający na celu redukcję zużycia paliwa, aktywna oś tylna Active Drive zastosowana w Renault Laguna III oraz innowacyjne rozwiązania prowadzące do zmniejszenia wagi pojazdów Mazda.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia

Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia

Aktualności 2017-04-13

Skoda Vision E – pierwsze zdjęcia wnętrza

Skoda Vision E – pierwsze zdjęcia wnętrza

Aktualności 2017-04-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.