mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Twingo z ESP

Twingo z ESP

Już od kwietnia nowe Renault Twingo będzie można doposażyć w system ESP. Tym samym małe Renault będzie kolejnym modelem w gamie francuskiej marki, które będzie oferowane z tym układem wspomagającym kierowcę w przypadku utraty przyczepności.

Twingo z ESP
System ESP pojawia się w coraz większej liczbie modeli, także w tych najmniejszych. Renault w ostatnim czasie wprowadził go we wszystkich swoich nowościach - Clio Grandtour, nowym Modusie, Grand Modusie oraz nowym Kangoo.

System ESP (Bosch 8.1) w Renault Twingo z funkcją kontroli podsterowności oraz układem zapobiegania poślizgowi kół pędnych ASR uzupełni takie elementy bezpieczeństwa aktywnego jak montowane seryjnie ABS wraz z systemem wspomagania nagłego hamowania.

ESP dostępne będzie jako wyposażenie opcyjne za kwotę 1.200 zł we wszystkich wersjach poza najsłabszą 1,2 60 KM.

Zadaniem ESP (Electronic Stability Program), czyli systemu dynamicznej korekty toru jazdy, jest utrzymanie pożądanego przez kierowcę toru jazdy pomimo utraty przyczepności jednego lub kilku kół. Gwałtowny manewr, zbyt duża prędkość na zakręcie czy śliska nawierzchnia mogą spowodować utratę przyczepności i kontroli nad samochodem. System ESP wykrywa sygnały zapowiadające utratę przyczepności i pomaga kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem. Na podstawie danych uzyskiwanych z siedmiu czujników, blok elektroniczny systemu ESP we współpracy z układem ABS wyhamowuje jedno lub kilka kół oraz zmienia moment obrotowy silnika w celu utrzymania optymalnego toru jazdy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Twingo
Renault Twingo
Cena podstawowa już od: 36 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: Twingo

Podobne wiadomości:

Twingo III z dwoma usterkami

Twingo III z dwoma usterkami

Aktualności 2015-04-03

Renault Twingo – Miejski fun

auto motor i sport 0000-00-00

W sprincie od świateł do świateł wygrywa z autami posądzanymi o sportowy charakter, na autostradzie zostawia z tyłu znacznie większe niż on samochody - w teście 100-konne Renault Twingo.

Komentuj:

~Artur 2008-03-25

Ale na Boga, on jest obrzydliwy! Jak pancernik!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross