mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tworzywa sztuczne z Myślenic

Tworzywa sztuczne z Myślenic

Jak podaje branżowy portal Plastech.pl, w Myślenicach powstaje nowa fabryka należąca do firmy Polplast, zajmującej się produkcją komponentów z tworzyw sztucznych m.in. na potrzeby przemysłu samochodowego. Inwestycja będzie kosztować około 43 mln zł.

Tworzywa sztuczne z Myślenic
Na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Myślenicach powstaje nowy zakład należący do firmy Polplast. Budowę obiektu prowadzi firma ABM Solid. Nowa hala produkcyjno-magazynowa będzie kosztować około 43 mln zł. Spółka zamierza produkować tam elementy z tworzyw sztucznych na potrzeby przemysłu elektrotechnicznego i samochodowego, od pojedynczych części, aż do kompletnych podzespołów. Zatrudnienie przy produkcji ma znaleźć 266 osób.

Spółka Polplast powstała dziewięć lat temu. Została utworzona przez francuską firmę Sogaplast. Przez pierwsze trzy lata firma działała w Stróży. W 2003 roku została przeniesiona do Myślenic. W kwietniu 2006 roku założyciela Polplastu firmę Sogaplast przejęła francuska grupa GMD. Od tego czasu myślenicka firma stała się jedynym oddziałem grupy GMD z dziedziny przetwórstwa tworzyw sztucznych poza granicami Francji.

Do grona odbiorców produktów wytwarzanych przez Polplast należą przede wszystkim przedstawiciele branży samochodowej, elektrotechnicznej i telefonii. W Myślenicach powstawały już liczne podzespoły dla takich firm jak Reanult, Peugeot/Citroen, Alcatel, czy Schneider Electric.

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.