mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tychy: zjechała ostatnia Panda

Tychy: zjechała ostatnia Panda

Ostatni Fiat Panda zjechał Z taśmy tyskich zakładów Fiat Auto Poland zjechał ostatni Fiat Panda. Łacznie w polskiej fabryce powstało ponad dwa miliony tych aut. Koncern Fiata przeniósł produkcję nowych Pand pod Neapol. W tyskim Fiacie pracę straci prawie 1,5 tys. osób.

Tychy: zjechała ostatnia Panda
- Z fabryki nie będą zwalniani pracownicy, którzy mają więcej niż 56 lat. Jeśli w tyskich zakładach pracuje małżeństwo, to będzie można zwolnić tylko jedną osobę. Chronieni mają być też samotni rodzice i pracownicy, których małżonkowie są trwale bezrobotni. Zwolnieni z pracy dostaną odprawy w wysokości od dziewięciu miesięcznych pensji do półtorarocznych zarobków. Zwalnianym Fiat obiecuje pomoc prawną i współpracę z urzędami pracy. Niezależnie od zwolnień Fiat wypłaci wszystkim pracownikom nagrody świąteczne. Każdy dostanie po 1900 złotych brutto - podało radio Zet.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Panda Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Panda Fiat Auto Poland

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

~ww 2012-12-22

Skoro on nie chcą u nas produkować, to my przestańmy u nich kupować. Może znajdzie się ktoś kto ma siłę przebicia w mediach i poprowadzi taką akcję. Panda w Polsce sprzedaje się dość dobrze. Wiadomo że chroni się swój rynek i swoich pracowników, ale można by zostawić produkcję auta w kraju w którym sprzedaje się go w dość dużych ilościach. Więc jak ??? NIE KUPUJEMY PANDY !!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic