mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tylko cztery gwiazdki Civica

Tylko cztery gwiazdki Civica

Niezwykle popularna w całej Europie, w tym i w Polsce, Honda Civic została poddana testom zderzeniowym. Uzyskany wynik z całą pewnością nie zadowoli władz koncernu. Podobną liczbę gwiazdek otrzymała Kia Carnival, zaś na piątkę testy przeszedł Lexus IS.

Tylko cztery gwiazdki Civica

Trzy modele azjatyckich marek ogólnie dobrze wypadły w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez EuroNCAP, jednak wyniki mogłyby być trochę lepsze.

Najmniejsza z testowanych aut Honda Civic uzyskała cztery gwiazdki za ochronę dorosłych pasażerów, choć sporo już nowych modeli europejskich producentów uzyskało w tej części testu pięć gwiazdek. Civic szczególnie słabo wypadł w zderzeniu bocznym, za które uzyskał 11 punktów na 16 możliwych. W zderzeniu czołowym wynik był nieznacznie lepszy (16/18).

Dużo lepiej kompaktowa Honda wypadła w pozostałych kategoriach. Za ochronę dzieci zdobyła cztery gwiazdki (na pięć możliwych), czyli tyle co najlepsi, zaś za ochronę pieszych trzy gwiazdki (na cztery możliwe), również jak do tej pory jest to najlepszy wynik w tej klasie aut.

Kia Carnival, na niektórych rynkach sprzedawany jako Sedona, uzyskał również cztey gwiazdki za ochronę pasażerów. Auto bardzo dobrze spisało się w zderzeniu bocznym (18/18), dużo słabiej zaś w czołowym (10/16). Trzy gwiazdki za ochronę dzieci jest wynikiem średnim, zaś fatalnie Kia spisała się w teście zderzenia z pieszym - jedna gwiazdka mówi sama za siebie.

Pięciogwiazdkowy wynik, jaki uzyskał Lexus IS, staje się już powoli normą wśród aut tej klasy. Lexus zdobył maksymalną liczbę małych punktów w zderzeniu bocznym, zaś w czołowym 13/16. Cztery gwiazdki za ochronę dzieci to też maksymalnym wynik w tej klasie. Dwie gwiazdki za ochronę pieszych mogłyby się wydawać słabyć wynikiem, jednak w tej kategorii żadne auto z tego segmentu nie zdołało jeszcze osiągnąć lepszego wyniku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 70 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Lexus IS
Lexus IS
Cena podstawowa już od: 162 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Kia Picanto X-Line już dostępna

Kia Picanto X-Line już dostępna

Aktualności 2018-02-01

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

~Janusz 2006-12-08

Zaskoczył mnie ten wynik testu bezpieczeństwa Civica. Właśnie rozglądam się za nowym autem, muślałem o Hondzie, ale zacznę się powaznie zastanawiać jednak nad Astrą III po face liftingu z nowym silnikiem 1,6 115 KM. Astra uzyskała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych.

~lech 2006-11-08

Prezentowane porównania dotyczą nieporównywalnych pojazdów, tak rozmiarów jak i klasy (tu nie koniecznie jestem zgodny z teorią). Carnival to minivan, Lexus kojarzę z komfortową grupą. Civic, jak informują producenci to niższa klas średnia.

~Pawel 2006-11-07

grupa modelu S40 / v 50 to jest Ford Focus II - tak nawiasem mam F2 i pod maską mam prawie na wszystkich elementach znaczki Volvo :)

~focus 2006-11-05

coś ci się chyba pomyliło! honda i ford??!! raczej mazda

~ML 2006-11-03

Technicznie oparte jest na Fordzie Focusie a ten zdobył 5 gwiazdek. Może byc tak samo, ale niekoniecznie. Np. Zawieszenie obu samochodów pod względem konstrukcyjnym jest identyczne ale lepiej zestrojone w Focusie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.