mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tylko dwie gwiazdki Aveo

Tylko dwie gwiazdki Aveo

Choć coraz więcej modeli samochodów otrzymuje maksymalną liczbę pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP, to jednak wciąż są też auta, w których bezpieczeństwo jest na dużo niższym poziomie.

Tylko dwie gwiazdki Aveo

Ogłoszone 24 lutego wyniki sześciu kolejnych przetestowanych wyników (choć wyniki Alfy 159 opublikowane zostały już nieco wcześniej) pokazują dużą rozbieżność w poziomie oferowanego bezpieczeństwa. Z jednej strony nowy Peugeot 207 z segmentu B otrzymał pięć gwiazdek za ochronę pasażerów, podobnie jak Alfa Romeo 159 (pierwsza Alfa z wynikiem pięciogwiazdkowym), a z drugiej Kia Picanto trzy, a Chevrolet Aveo sedan tylko dwie gwiazdki.

W przypadku Chevroleta Aveo wystąpiło bardzo duże ryzyko obrażeń klatki piersiowej kierowcy w zderzeniu czołowym i mimo iż suma otrzymanych punktów gwarantowałaby trzy gwiazdki, to właśnie powyższy fakt spowodował redukcję liczby przyznanych gwiazdek. Warto jednak podkreślić, iż w zderzeniu bocznym Aveo otrzymało 17 na 18 możliwych punktów.

Zobacz wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP innych modeli

Wciąż też na słabym poziomie jest bezpieczeństwo w razie kolizji z pieszym. Aż trzy modele (Alfa Romeo 159, Kia Cerato oraz Hyundai Tucson) zdobyły w tej części testu zaledwie jedną gwiazdkę.

"Chcielibyśmy, aby bezpieczeństwo było na najwyższym poziomie we wszystkich wprowadzanych nowych modelach. I jak widać, wciąż jest wiele do zrobienia." - powiedział po ogłoszeniu wyników prezes organizacji EuroNCAP, Claes Tingvall.

samochód rodzinny:

ochrona pasażerów

ochrona dzieci 

ochrona pieszych 

Alfa Romeo 159

* * * * *

* * * *

*

mały samochód rodzinny:   

Chevrolet Aveo

* *

* * *

* * *

Kia Cerato

* * *

* * *

*

supermini:   

Peugeot 207

* * * * *

* * * *

* * *

Suzuki SX4

* * * *

* * *

* * *

mały terenowy:   
Hyundai Tucson

* * * *

* * *

*

          
 Czytaj także:
159 na 5 (2006-01-16)

Najlepsza ochrona pieszych (2005-11-23)

Komentuj:

~marek 2007-01-07

Najlepiej to sobie kupcie czołg.

~zdziwiony 2006-08-07

dosyć dziwne-w Stanach 5 gwiazdek (przepisy 2 razy ostrzejsze- europejskich testów nie traktuje się poważnie)

~Merc driver 2006-06-15

2 gwiazdkowy Aveo...to się chłopcy wysilili po prostu zgroza ogarnia wszystkich na myśl że Chevrolet tak zawalił sprawe i olał swoich klientów. Chciałbym widzieć kolizje tego Aveo z 12-letnim mercedesem który w standardzie ma od dawna 2 poduszki powietrzne...Nie wiem czy coś by po Aveo zostało...cóż komentuje to co powyżej napisane i stwierdzam po prostu fakty...życze aby konstruktorzy dołożyli swoich starań w trosce o Nasze życie i zdrowie. Pamiętajmy również że kierowca jest tym co ma zapobiec wypadkowi a to niestety też szwankuje...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.