mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tylko dwie gwiazdki Voyagera

Tylko dwie gwiazdki Voyagera

Kolejne cztery modele (Chrysler Voyager, Chevrolet Captiva, Volkswagen Eos oraz Volvo C30) poddane zostały testom zderzeniowym EuroNCAP. Najgorzej wypadł w nich Voyager, który zdobył zaledwie dwie gwiazdki.

Tylko dwie gwiazdki Voyagera

Wynik uzyskany przez vana Chryslera pokazuje, iż amerykańska marka nie uczyniła żadnych postępów w kwestii ochrony pasażerów. Dwugwiazdkowy wynik (20 punktów) jest identyczny niemal z tym, jaki uzyskała poprzednia generacja tego modelu w 1999 r. O ile wówczas uzyskany wynik wśród vanów był normą, to już teraz jest to bardzo słaby rezultat, dużo poniżej średniej. Najlepszym vanem w testach zderzeniowych jest obecnie Ford S-Max, poddany próbom w sierpniu ubiegłego roku, który uzyskał pięć gwiazdek oraz 36 punktów.

Uzyskane 20 punktów wprawdzie klasyfikowałyby Voyagera do trzech gwiazdek, jednak bardzo słaby wynik w teście zderzenia czołowego sprawił, iż dodatkowa gwiazdka nie została przyznana. Klatka piersiowa, nogi oraz stopy kierowcy są bowiem narażone na bardzo poważne obrażenia w przypadku zderzenia.

Claes Tingvall, prezes organizacji EuroNCAP ostro skrytykował wyniki uzyskane przez model Chryslera: "Jestem bardzo rozczarowany, iż w ciągu siedmiu lat producent nie był w stanie znacząco poprawić poziomu bezpieczeństwa i to w aucie, którego grupami docelowymi są głównie rodziny. Dziwne jest także, iż wersje sprzedawane w Wlk. Brytanii są gorzej wyposażone niż wersje z kierownicą po lewej stronie."

Najlepiej spośród testowanych modeli wypadło Volvo C30, które jako jedyne uzyskało maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. Chevrolet Captiva oraz Volkswagen Eos zdobyły po cztery gwiazdki. Ponownie słabo wypadła ochrona pieszych w razie kolizji z nimi, Voyager nie zdobył ani jednej gwiazdki, C30 uzyskało tylko jedną, a Captiva i Eos po dwie.

 ochrona pasażerówochrona dzieci ochrona pieszych

Chrysler Voyager

* *

* * * *

-

Chevrolet Captiva

* * * *

* * *

* *

Volkswagen Eos

* * * *

* * * *

* *

Volvo C30

* * * * *

* * * *

*

Zobacz szczegółowe wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP


Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

~kamil 2007-04-05

Captiva 4 gwiazdki to kłamstwo

~Chevy 2007-03-29

Nieżle 9 gwiazdek chevroleta

~chińczyk 2007-02-01

a wszyscy się śmieją z samochodów chińskich :)

~angol 2007-02-01

ale i tak wolalbym podczas wypadku siedziec w takim chryslerze, niz np w Corsie ktora dostala piec gwiazdek

~kalachan 2007-02-01

Co za bezsens! To jak oni te punkty przyznaja? Skoro za 20 pkt przysluguja 3 gwiazdki to czemu dali tylko dwie? Bo klatka piersiowa i nogi sa zagrozone? No to wtedy maja zły system punktacji, skoro na koniec muszą wynik korygować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.