mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tymczasowy bilans akcji "Znicz"

Tymczasowy bilans akcji "Znicz"

Po dniu 1 listopada pozostały już tylko statystyki. W tym dniu na drogach miały miejsce aż 123 wypadki, w wyniku których zginęło 9 osób, a 172 zostały ranne. Pomimo tego policja oceniła wczorajszy dzień jako spokojny, gdyż według służb porządkowych na drogach pojawiły się prawie wszystkie zarejestrowane pojazdy.

Tymczasowy bilans akcji

Jak zwykle w policyjnych statystykach podsumowujących święta górują pijani kierowcy. Wczoraj zatrzymano aż 422 osoby podczas jazdy na 'podwójnym gazie'. Podsumowując okres kulminacyjny akcji 'Znicz', od 31 października do 1 listopada tego roku, odnotować można wzrost w liczbie wypadków, w stosunku do poprzedniego roku. Przez ostatnie dwa dni na drogach doszło do 271 wypadków (226 - 2005), w których zginęło 28 osób, czyli tyle samo co przed rokiem.
 
Należy jednak pamiętać, że ubiegły rok był najbezpieczniejszym w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Jak na skalę pojazdów, które pojawiły się na drogach, wypadków było stosunkowo niewiele. W normalnym dniu na polskich drogach ginie średnio 16 osób.

Podsumowując policyjną akcję od zeszłego piątku do wczoraj, to na drogach miały miejsce 893 wypadki, w których śmierć poniosło 105 osób, a na dodatek 1200 zostało rannych. W wyniku jazdy 'po jednym głębszym' zatrzymanych zostało ponad 3 tysiące kierujących.

Czytaj także:

Weekendowy bilans akcji 'Znicz' (2006-10-30)

Akcja "Znicz" rozpoczęta (2006-10-27)

 

Tematy w artykule: akcja Znicz Święto Zmarłych

Podobne wiadomości:

Akcja

Akcja "Znicz 2016" - policja podsumowuje...

Aktualności 2016-11-02

Świąteczny weekend bezpieczniejszy niż przed rokiem

Świąteczny weekend bezpieczniejszy niż przed...

Aktualności 2014-11-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.