mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tymczasowy bilans akcji "Znicz"

Tymczasowy bilans akcji "Znicz"

Po dniu 1 listopada pozostały już tylko statystyki. W tym dniu na drogach miały miejsce aż 123 wypadki, w wyniku których zginęło 9 osób, a 172 zostały ranne. Pomimo tego policja oceniła wczorajszy dzień jako spokojny, gdyż według służb porządkowych na drogach pojawiły się prawie wszystkie zarejestrowane pojazdy.

Tymczasowy bilans akcji

Jak zwykle w policyjnych statystykach podsumowujących święta górują pijani kierowcy. Wczoraj zatrzymano aż 422 osoby podczas jazdy na 'podwójnym gazie'. Podsumowując okres kulminacyjny akcji 'Znicz', od 31 października do 1 listopada tego roku, odnotować można wzrost w liczbie wypadków, w stosunku do poprzedniego roku. Przez ostatnie dwa dni na drogach doszło do 271 wypadków (226 - 2005), w których zginęło 28 osób, czyli tyle samo co przed rokiem.
 
Należy jednak pamiętać, że ubiegły rok był najbezpieczniejszym w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Jak na skalę pojazdów, które pojawiły się na drogach, wypadków było stosunkowo niewiele. W normalnym dniu na polskich drogach ginie średnio 16 osób.

Podsumowując policyjną akcję od zeszłego piątku do wczoraj, to na drogach miały miejsce 893 wypadki, w których śmierć poniosło 105 osób, a na dodatek 1200 zostało rannych. W wyniku jazdy 'po jednym głębszym' zatrzymanych zostało ponad 3 tysiące kierujących.

Czytaj także:

Weekendowy bilans akcji 'Znicz' (2006-10-30)

Akcja "Znicz" rozpoczęta (2006-10-27)

 

Tematy w artykule: akcja Znicz Święto Zmarłych

Podobne wiadomości:

Akcja

Akcja "Znicz 2016" - policja podsumowuje...

Aktualności 2016-11-02

Akcja

Akcja "Znicz 2015" - bilans wypadków

Aktualności 2015-11-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.