mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tysiąc miejsc pracy przy produkcji nowego Fiata

Tysiąc miejsc pracy przy produkcji nowego Fiata

Ponad tysiąc osób zostanie docelowo zatrudnionych w fabryce Fiat Auto Poland w Tychach, dzięki rozpoczynającej się produkcji nowego fiata 500 oraz planowanej na przyszły rok produkcji forda ka. Rekrutacja nowych pracowników jest już w toku - informują przedstawiciele koncernu.

Tysiąc miejsc pracy przy produkcji nowego Fiata

Testowe egzemplarze nowego fiata 500 są produkowane w Tychach już od kilku tygodni, na razie jednak szczegóły nowego modelu owiane są tajemnicą. Pierwsze egzemplarze przeznaczone dla klientów zjadą z taśmy - jak poinformował dyrektor handlowy Fiat Auto Poland, Wojciech Halarewicz - na początku czerwca. Światowa premiera odbędzie się 4 lipca w Turynie, polska dwa dni później w Tychach.

Tyska fabryka, gdzie produkowany jest fiat panda, zatrudnia obecnie ponad 3,7 tys. osób. Zatrudnienie przekroczy 4,7 tys. w 2008 roku, kiedy oprócz pandy i fiata 500 rozpocznie się także, na bazie "pięścetki" produkcja forda ka, w ramach wspólnego przedsięwzięcia obu koncernów. Według Halarewicza, mimo, że wielu polskich pracowników szuka obecnie pracy za granicą, rekrutacja przebiega bez zakłóceń, a popyt jest adekwatny do podaży miejsc pracy.

W tym roku tyska fabryka ma wyprodukować ok. 57 tys. egzemplarzy fiata 500, głównie na eksport. Pierwotnie zakładano, że w całym 2008 r. produkcja sięgnie ok. 120 tys. aut, ale dziś wiadomo już, że liczba ta będzie o co najmniej 30-40 tys. większa. Po rozpoczęciu produkcji forda ka zdolności produkcyjne fabryki sięgną ponad pół miliona aut rocznie, czyniąc ją jedną z największych w Europie. Wielkości inwestycji na razie nie ujawniono.

Produkcja fiata 500 w Polsce to dowód uznania kierownictwa koncernu dla jakości tyskiej fabryki. Samochód będzie eksportowany na rynki całego świata, także np. do Japonii i Australii. Obecnie produkowana w Tychach panda trafia do 55 krajów.

W ubiegłym roku tyska fabryka Fiata wyprodukowała 308.293 samochodów, plan na ten rok zakłada 344.379. Do końca kwietnia produkcja przekroczyła 121.570 tys. aut, z czego ponad 116.810 trafiło na eksport.

Przeczytaj także:

Prapremiera nowego Fiata 500 (2007-03-22)

Następca Astry wyjedzie z Gliwic (2007-04-19)

Fiat Panda – europejski hit z Tychów (2007-01-18)

Ford inwestuje w produkcje samochodów w Polsce (2007-01-10)

 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando