Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tysiące balonów przy samochodach. O co chodzi?

Tysiące balonów przy samochodach. O co chodzi?

Nietypowa akcja promocyjna odbyła się dziś w centrum Warszawy. Na drogach tysiące samochodów z przyczepionymi balonami. O co chodzi?

Tysiące balonów przy samochodach. O co chodzi?

W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki. To pierwsze oznaki zbliżającej się zimy. Oprócz zmiany czasu warto już także zmienić opony. W trosce o bezpieczeństwo kierowców, Pirelli postanowiło przypomnieć zmotoryzowanym Warszawiakom o tym, że już czas wybrać się do serwisów opon.  
- Wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego musimy przygotować się na częste zmiany pogody, niespodziewane zjawiska atmosferyczne i duże różnice temperatur. Kierowcy często zapominają, że zmiana opon jest niezwykle ważna aby zachować bezpieczeństwo podczas jazdy. Przypomnieliśmy im o tym doczepiając do szyb ich samochodów balony z hasłem ‘Nie tylko czas zmieniamy na zimowy’ – mówi Anna Borzęcka z Pirelli. – Nawet jeśli tylko część z tych osób weźmie sobie do serca naszą radę i w porę zmieni opony na zimowe, będzie to dla nas sygnał, że warto organizować takie akcje bo zwiększają bezpieczeństwo na naszych drogach – dodaje Borzęcka.  

Kiedy zmienić opony letnie na zimowe?

Montaż „zimówek” odpowiednio wcześnie pozwala przygotować się na jesienne i zimowe zmiany pogody oraz zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze, a co równie ważne – oszczędza nam stania w kolejkach do punktów serwisowych wymiany opon.

Przyjęto, że ogumienie letnie na zimowe należy zmienić, gdy temperatura powietrza utrzymuje się przez kilka dni na poziomie 7 st. C i ma tendencję spadkową. Taka temperatura jest sygnałem, że trzeba udać się do punktu serwisowego i nie zwlekać z montażem opon zimowych do pierwszych opadów śniegu.

Kiedy temperatura spada poniżej 7 st. C, letnia opona twardnieje (ze względu na skład mieszanki używanej do produkcji). Ma mniejszą przyczepność oraz wydłuża się droga hamowania. Auto wyposażone w zimowe ogumienie hamuje w niskich temperaturach dwa razy szybciej niż ten sam samochód na letnich oponach.


Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj