mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tysiące balonów przy samochodach. O co chodzi?

Tysiące balonów przy samochodach. O co chodzi?

Nietypowa akcja promocyjna odbyła się dziś w centrum Warszawy. Na drogach tysiące samochodów z przyczepionymi balonami. O co chodzi?

Tysiące balonów przy samochodach. O co chodzi?

W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki. To pierwsze oznaki zbliżającej się zimy. Oprócz zmiany czasu warto już także zmienić opony. W trosce o bezpieczeństwo kierowców, Pirelli postanowiło przypomnieć zmotoryzowanym Warszawiakom o tym, że już czas wybrać się do serwisów opon.  
- Wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego musimy przygotować się na częste zmiany pogody, niespodziewane zjawiska atmosferyczne i duże różnice temperatur. Kierowcy często zapominają, że zmiana opon jest niezwykle ważna aby zachować bezpieczeństwo podczas jazdy. Przypomnieliśmy im o tym doczepiając do szyb ich samochodów balony z hasłem ‘Nie tylko czas zmieniamy na zimowy’ – mówi Anna Borzęcka z Pirelli. – Nawet jeśli tylko część z tych osób weźmie sobie do serca naszą radę i w porę zmieni opony na zimowe, będzie to dla nas sygnał, że warto organizować takie akcje bo zwiększają bezpieczeństwo na naszych drogach – dodaje Borzęcka.  

Kiedy zmienić opony letnie na zimowe?

Montaż „zimówek” odpowiednio wcześnie pozwala przygotować się na jesienne i zimowe zmiany pogody oraz zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze, a co równie ważne – oszczędza nam stania w kolejkach do punktów serwisowych wymiany opon.

Przyjęto, że ogumienie letnie na zimowe należy zmienić, gdy temperatura powietrza utrzymuje się przez kilka dni na poziomie 7 st. C i ma tendencję spadkową. Taka temperatura jest sygnałem, że trzeba udać się do punktu serwisowego i nie zwlekać z montażem opon zimowych do pierwszych opadów śniegu.

Kiedy temperatura spada poniżej 7 st. C, letnia opona twardnieje (ze względu na skład mieszanki używanej do produkcji). Ma mniejszą przyczepność oraz wydłuża się droga hamowania. Auto wyposażone w zimowe ogumienie hamuje w niskich temperaturach dwa razy szybciej niż ten sam samochód na letnich oponach.


Podobne wiadomości:

Jak przygotować się do podróży zimą?

Jak przygotować się do podróży zimą?

Bezpieczna jazda 2015-12-02

Jak przechowywać opony zimą?

Jak przechowywać opony zimą?

Opony samochodowe 2015-11-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando