mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tysięczny MAN TGX EfficientLine

Tysięczny MAN TGX EfficientLine

MAN TGX EfficientLine, ciężarówka pomyślana przede wszystkim z myślą o oszczędnym pokonywaniu długich tras, cieszy się dużą popularnością wśród firm przewozowych w całej Europie obsługujących dalekie trasy. Tysięczny egzemplarz modelu TGX EfficientLine został właśnie sprzedany firmie Hettich Transporte w Villingen-Schwenningen.

Tysięczny  MAN TGX EfficientLine
Firma posiada w swojej flocie 28 zestawów MAN oraz korzysta z systemu MAN TeleMatics® do przesyłu danych pojazdów. Umożliwia to śledzenie poziom zużycia paliwa wszystkich pojazdów i wszystkich kierowców.
Dr Frank Hiller, członek zarządu ds. Marketingu, Sprzedaży i Obsługi w MAN Truck & Bus, podkreśla, że zakup ekonomicznych pojazdów nie był jedynym celem firm transportowych: „Jestem bardzo zadowolony, że tysięczny TGX EfficientLine trafił do firmy, która korzystała z pakietu pojazd plus usługi oferowanego przez firmę MAN, aby przewoźnicy mogli korzystać z floty w najbardziej ekonomiczny sposób”.
Szczególną zaletą modelu TGX EfficientLine jest stałe wykorzystanie udoskonalonej technologii napędu, zoptymalizowanej aerodynamiki i obniżenie oporu toczenia: w układzie napędowym, lżej pracującym urządzeniu Intarder, sprężarce, która działa wyłącznie, gdy jest to konieczne (system MAN Air Pressure Management) oraz dzięki wydajniejszemu o cztery procent trzyfazowemu generatorowi – wszystkie te rozwiązania przyczyniają się do obniżenia zużycia paliwa. Zestaw bocznych osłon podwozia, regulowany spoiler dachowy i boczne panele oraz prędkość maksymalna ograniczona do 85 km/h oznaczają istotne obniżenie oporu powietrza.

Aluminiowe felgi i zbiornik paliwa oraz zbiorniki na sprężone powietrze wykonane z bardzo lekkiego metalu pozwalają zwiększyć ładowność o ponad 200 kg przy jednoczesnym obniżeniu oporu toczenia. Oszczędne światła dzienne oraz opony o niskim poziomie tarcia również mają wpływ na obniżenie zużycia paliwa. Ponieważ w oszczędnej eksploatacji istotną rolę odgrywa kierowca, cena zakupu modelu TGX EfficientLine obejmuje szkolenie „Economy” dla kierowcy, prowadzone przez instruktora MAN ProfiDrive®. Efekt: dzięki pakietowi przewoźnicy mogą oszczędzić do trzech litrów oleju napędowego na 100 km w codziennej eksploatacji pojazdu.
Dzięki pokazom „Consistently Efficient” 2011, które aktualnie odbywaja się  w 20 europejskich miastach, firma MAN Truck & Bus ma możliwość zaprezentować swoim klientom, o ile można obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 w codziennym transporcie towarów. Informacje dotyczące pokazów oraz dane dotyczące zużycia paliwa są codziennie aktualizowane na blogu pokazów.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-13

Komentuj:

~maanjaz 2011-06-08

A co to drogi Panie z...Portalu za trójfazowy generator...- prądnica, alternator czy...elektrownia atomowa. Przecież chodzi o...sprężarkę, którą można odłączyć i w ten sposób nie generować (nomen omen) niepotrzebnego obciążenia silnika. A może "któś" kiepsko tłumaczy z języka naszych braci zza Odry. Wstyd...Tym bardziej, że chodzi o pojazdy użytkowe a nie zabawki do wkurzania sąsiada zza płotu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.