mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tysięczny MAN TGX EfficientLine

Tysięczny MAN TGX EfficientLine

MAN TGX EfficientLine, ciężarówka pomyślana przede wszystkim z myślą o oszczędnym pokonywaniu długich tras, cieszy się dużą popularnością wśród firm przewozowych w całej Europie obsługujących dalekie trasy. Tysięczny egzemplarz modelu TGX EfficientLine został właśnie sprzedany firmie Hettich Transporte w Villingen-Schwenningen.

Tysięczny  MAN TGX EfficientLine
Firma posiada w swojej flocie 28 zestawów MAN oraz korzysta z systemu MAN TeleMatics® do przesyłu danych pojazdów. Umożliwia to śledzenie poziom zużycia paliwa wszystkich pojazdów i wszystkich kierowców.
Dr Frank Hiller, członek zarządu ds. Marketingu, Sprzedaży i Obsługi w MAN Truck & Bus, podkreśla, że zakup ekonomicznych pojazdów nie był jedynym celem firm transportowych: „Jestem bardzo zadowolony, że tysięczny TGX EfficientLine trafił do firmy, która korzystała z pakietu pojazd plus usługi oferowanego przez firmę MAN, aby przewoźnicy mogli korzystać z floty w najbardziej ekonomiczny sposób”.
Szczególną zaletą modelu TGX EfficientLine jest stałe wykorzystanie udoskonalonej technologii napędu, zoptymalizowanej aerodynamiki i obniżenie oporu toczenia: w układzie napędowym, lżej pracującym urządzeniu Intarder, sprężarce, która działa wyłącznie, gdy jest to konieczne (system MAN Air Pressure Management) oraz dzięki wydajniejszemu o cztery procent trzyfazowemu generatorowi – wszystkie te rozwiązania przyczyniają się do obniżenia zużycia paliwa. Zestaw bocznych osłon podwozia, regulowany spoiler dachowy i boczne panele oraz prędkość maksymalna ograniczona do 85 km/h oznaczają istotne obniżenie oporu powietrza.

Aluminiowe felgi i zbiornik paliwa oraz zbiorniki na sprężone powietrze wykonane z bardzo lekkiego metalu pozwalają zwiększyć ładowność o ponad 200 kg przy jednoczesnym obniżeniu oporu toczenia. Oszczędne światła dzienne oraz opony o niskim poziomie tarcia również mają wpływ na obniżenie zużycia paliwa. Ponieważ w oszczędnej eksploatacji istotną rolę odgrywa kierowca, cena zakupu modelu TGX EfficientLine obejmuje szkolenie „Economy” dla kierowcy, prowadzone przez instruktora MAN ProfiDrive®. Efekt: dzięki pakietowi przewoźnicy mogą oszczędzić do trzech litrów oleju napędowego na 100 km w codziennej eksploatacji pojazdu.
Dzięki pokazom „Consistently Efficient” 2011, które aktualnie odbywaja się  w 20 europejskich miastach, firma MAN Truck & Bus ma możliwość zaprezentować swoim klientom, o ile można obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 w codziennym transporcie towarów. Informacje dotyczące pokazów oraz dane dotyczące zużycia paliwa są codziennie aktualizowane na blogu pokazów.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-13

Komentuj:

~maanjaz 2011-06-08

A co to drogi Panie z...Portalu za trójfazowy generator...- prądnica, alternator czy...elektrownia atomowa. Przecież chodzi o...sprężarkę, którą można odłączyć i w ten sposób nie generować (nomen omen) niepotrzebnego obciążenia silnika. A może "któś" kiepsko tłumaczy z języka naszych braci zza Odry. Wstyd...Tym bardziej, że chodzi o pojazdy użytkowe a nie zabawki do wkurzania sąsiada zza płotu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech