mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tyskie produkcje Fiat 500 na podium, Panda wyróżniona

Tyskie produkcje Fiat 500 na podium, Panda wyróżniona

Czytelnicy magazynu „Auto Motor i Sport” w ramach konkursu “Best Cars 2011” („Najlepsze Samochody 2011 Roku”) zdecydowali, że w kategorii najmniejszych aut najbardziej rozsądnym zakupem jest Fiat Panda. Fiat 500 zachwycił uczestników konkursu swoim wdziękiem i niepowtarzalnym designem zajmując drugie miejsce w kategorii „Samochody Najmniejsze”.

Tyskie produkcje Fiat 500 na podium, Panda wyróżniona
W 14 krajach Europy - w całej rodzinie „Auto Motor i Sport" - Czytelnicy podawali swoje typy w ramach plebiscytu „Najlepsze Samochody Roku". W sumie, w dziesięciu kategoriach w szranki stanęło 315 aut.
Właśnie na podstawie tych nadesłanych głosów dziennikarze AMiS stworzyli ranking popularności modeli w każdej z 10 klas a także wskazali zwycięzców wśród samochodów przystępnych cenowo (kategoria B).

Zdaniem Czytelników najbardziej rozsądnym zakupem w klasie samochodów najmniejszych jest Fiat Panda, który zwyciężył właśnie w kategorii B - „Ekonomia Zakupu - Samochody Najmniejsze”. Zaś w klasyfikacji ogólnej, klasy aut najmniejszych uznanie i sympatię Głosujących zyskał nowy Fiat 500 – mały Fiat w stylu retro zdobył drugie miejsce w finałowej rozgrywce.

Samochody najmniejsze
1. Mini - 26,6%
2. Fiat 500 - 23,6%
3. Suzuki Swift - 14,3%
B Fiat Panda - 20,1%

Nagrodzona wersja Fiata Pandy, debiutowała na rynku w 2003 roku. Walory tego auta szybko docenili kierowcy na całym świecie. W ciągu niemal ośmiu lat fabryka w Tychach wyprodukowała ponad 1,8 mln sztuk, a w samym 2010, bramy fabryki opuściło dokładnie 246 063 nowych Pand – wyjątkowy wynik biorąc pod uwagę fakt, że model ten produkowany jest w Tychach od 2003 roku i od lat jest liderem rynku europejskiego w swojej klasie.

Przypominamy, że model Fiat Panda w pierwszej wersji zadebiutował ponad 30 kat temu, w 1980 roku, rozpoczynając serię sukcesów tego modelu. Na przestrzeni trzech dziesięcioleci z ponad 6 milionami zarejestrowanych sztuk stał się najliczniej sprzedawanym samochodem w kategorii aut miejskich.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 45 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~radush 2011-11-09

Zarówno Panda jak i 500 stoją w swoich kategoriach bardzo wysoko i raczej z tych wysokich lokat nie ustąpią. 500 co chwila ukazuje nam się w jakiejś nowej, ciekawej odsłonie, zaś jeśli chodzi o Pandę to jej trzecia generacja już przed premierą stała się hitem, i tylko czekać aż znów to małe miejskie autko stanie na podium któregoś z rankingów. Wszystko co robi teraz Fiat jest okraszone jakimś sukcesem, i nie bez powodu osiąga on tak dobre wyniki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.