mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tytuł ?Bus of the Year 2009? dla autobusu Setra S 415 NF

Tytuł ?Bus of the Year 2009? dla autobusu Setra S 415 NF

Setra Omnibusse, firma należąca do Daimler AG, po raz drugi otrzymała renomowane, międzynarodowe wyróżnienie „Bus of the Year 2009” dla swojego autobusu niskopodłogowego (pierwszy raz w 1996 roku). Podczas testu „Bus Euro Test 2008” w Berlinie autobus S 415 NF z serii MultiClass 400 znacznie wyprzedził swoich konkurentów.

Tytuł ?Bus of the Year 2009? dla autobusu Setra S 415 NF
Uwaga członków jury skoncentrowana była przy tym głównie na przydatności w codziennej eksploatacji, wykończeniu, pomyśle oraz ekonomiczności pojazdów. W uzasadnieniu swojej decyzji 19 europejskich dziennikarzy branżowych podkreśliło, że konstruując autobus S 415 NF Setra stworzyła pojazd, którego standardy jakościowe stały się nowym wzorem do naśladowania w publicznej komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Jego niezwykłe wykończenie, idące w parze z przyszłościowym, przyjaznym podejściem do pasażera, są wyrazem kompetencji i pasji w projektowaniu autobusów. Jasne wnętrze, wyraziste linie i niczym niezakłócona widoczność na zewnątrz przekonały jury w takim samym stopniu jak doskonały komfort jazdy oraz harmonia najnowocześniejszych rozwiązań technicznych silnika i skrzyni biegów.

Dumy nie kryje rzecznik prasowy i członek zarządu firmy Setra, Werner Staib: „Tytuł Bus of the Year 2009 potwierdza, że Setra jest liderem również w segmencie komfortowych autobusów podmiejskich. Wyróżnienie to podkreśla ponadto kompetencje marki w dziedzinie autobusów niskopodłogowych.”
Autobusy niskopodłogowe marki Setra od dwóch lat odnoszą sukcesy na rynku

Światowa premiera niskopodłogowych autobusów podmiejskich z serii MultiClass 400 miała miejsce na targach IAA 2006 w Hanowerze. Nowe autobusy niskopodłogowe są idealnym uzupełnieniem dla pojazdów z wysoką podłogą z rodziny MultiClass 400 UL. Obok najnowocześniejszej techniki napędowej, charakteryzującej się niezwykłą ekonomicznością i najnowszą technologią oczyszczania spalin według standardów Euro 4, Euro 5 czy EEV, wymagający użytkownicy mają do dyspozycji na liniach podmiejskich komfortowe pojazdy, które dzięki niskiej podłodze znacznie ułatwiają wsiadanie i wysiadanie wszystkim pasażerom.

Od czasu wprowadzenia na rynek nowej generacji niskopodłogowych autobusów marki Setra sprzedano już ponad 570 pojazdów tego typu.
Tematy w artykule: Evobus Setra

Podobne wiadomości:

60 lat Setry

60 lat Setry

Aktualności 2011-06-08

Systemy przeciwpożarowe standardem w europejskich autobusach

Systemy przeciwpożarowe standardem w...

Aktualności 2010-05-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech