mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tytuł ?Bus of the Year 2009? dla autobusu Setra S 415 NF

Tytuł ?Bus of the Year 2009? dla autobusu Setra S 415 NF

Setra Omnibusse, firma należąca do Daimler AG, po raz drugi otrzymała renomowane, międzynarodowe wyróżnienie „Bus of the Year 2009” dla swojego autobusu niskopodłogowego (pierwszy raz w 1996 roku). Podczas testu „Bus Euro Test 2008” w Berlinie autobus S 415 NF z serii MultiClass 400 znacznie wyprzedził swoich konkurentów.

Tytuł ?Bus of the Year 2009? dla autobusu Setra S 415 NF
Uwaga członków jury skoncentrowana była przy tym głównie na przydatności w codziennej eksploatacji, wykończeniu, pomyśle oraz ekonomiczności pojazdów. W uzasadnieniu swojej decyzji 19 europejskich dziennikarzy branżowych podkreśliło, że konstruując autobus S 415 NF Setra stworzyła pojazd, którego standardy jakościowe stały się nowym wzorem do naśladowania w publicznej komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Jego niezwykłe wykończenie, idące w parze z przyszłościowym, przyjaznym podejściem do pasażera, są wyrazem kompetencji i pasji w projektowaniu autobusów. Jasne wnętrze, wyraziste linie i niczym niezakłócona widoczność na zewnątrz przekonały jury w takim samym stopniu jak doskonały komfort jazdy oraz harmonia najnowocześniejszych rozwiązań technicznych silnika i skrzyni biegów.

Dumy nie kryje rzecznik prasowy i członek zarządu firmy Setra, Werner Staib: „Tytuł Bus of the Year 2009 potwierdza, że Setra jest liderem również w segmencie komfortowych autobusów podmiejskich. Wyróżnienie to podkreśla ponadto kompetencje marki w dziedzinie autobusów niskopodłogowych.”
Autobusy niskopodłogowe marki Setra od dwóch lat odnoszą sukcesy na rynku

Światowa premiera niskopodłogowych autobusów podmiejskich z serii MultiClass 400 miała miejsce na targach IAA 2006 w Hanowerze. Nowe autobusy niskopodłogowe są idealnym uzupełnieniem dla pojazdów z wysoką podłogą z rodziny MultiClass 400 UL. Obok najnowocześniejszej techniki napędowej, charakteryzującej się niezwykłą ekonomicznością i najnowszą technologią oczyszczania spalin według standardów Euro 4, Euro 5 czy EEV, wymagający użytkownicy mają do dyspozycji na liniach podmiejskich komfortowe pojazdy, które dzięki niskiej podłodze znacznie ułatwiają wsiadanie i wysiadanie wszystkim pasażerom.

Od czasu wprowadzenia na rynek nowej generacji niskopodłogowych autobusów marki Setra sprzedano już ponad 570 pojazdów tego typu.
Tematy w artykule: Evobus Setra

Podobne wiadomości:

Odmłodzona seria Setra TopClass 400

Odmłodzona seria Setra TopClass 400

Aktualności 2007-12-14

Conecto G: nowy miejski autobus Mercedesa

Conecto G: nowy miejski autobus Mercedesa

Aktualności 2008-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.