mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tytuł Mechanika Roku 2010 zdobyty!

Tytuł Mechanika Roku 2010 zdobyty!

Zwycięzcą tegorocznej, ósmej już edycji konkursu o tytuł Mechanika Roku został Piotr Mosioł z Zakładu Mechaniki Pojazdowej Krzysztof Mosioł spod Radomia.

Półfinał i finał konkursu rozegrany został w terminie od 26 do 28 sierpnia 2010 r., na terenie Hotelu Velaves we Władysławowie. Zwycięzca konkursu wygrał nowy Suzuki SX4 oraz otrzymał nagrody o łącznej wartości 120 tysięcy złotych.

Walkę o tytuł Mechanika Roku podjęło ponad dwa tysiące uczestników. Najpierw należało zarejestrować się do konkursu. Potem, co miesiąc trzeba było rozwiązywać testy z wiedzy technicznej i dokonywać zakupów produktów marek będących partnerami konkursu. Stu uczestników, którzy na swoich kontach uzbierali najwięcej punktów za testy i za zakupy, awansowało do półfinału konkursu. To z nimi spotkali się organizatorzy i partnerzy konkursu we Władysławowie.

Tegoroczny półfinałowy test składał się z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Na ich rozwiązanie i wpisanie odpowiedzi do arkusza było 45 minut. Dla wielu uczestników czasu było aż nadto i niejeden opuszczał salę przed upłynięciem wyznaczonego czasu.

O godzinie 10.00 następnego dnia miało odbyć się ogłoszenie wyników. Ale w tym roku, wyłonienie pierwszej piątki nie było takie łatwe. Pięciu uczestników zdobyło tę samą liczbę punktów, kwalifikując się tym samym na ostatnie miejsce ścisłego finału. Trzeba więc było zrobić dogrywkę. Niestety, nie wyłoniła ona piątego finalisty. Trzech uczestników zdobyło tą samą, maksymalną ilość punktów. Niezbędna więc była kolejna. W rezultacie, zwyciężył Przemysław Tomaszewski i to jego nazwisko zamknęło listę finalistów.

Kilkanaście minut później, pięciu najlepszych uczestników półfinałów wzięło udział w ostatecznej rozgrywce. Pod okiem ekspertów, finaliści rozwiązywali pięć zadań praktycznych. Dotyczyły one oceny stanu technicznego motocykla, wskazania usterek zawieszenia w samochodzie za pomocą testera Febi GST, zlokalizowania i podania przyczyn usterek kompletnego systemu oświetlenia przedniego w samochodzie, dokonanie pomiarów i ustalenie dopuszczalnych parametrów montażowych w tarczy hamulcowej oraz prawidłowy montaż kierunkowych klocków hamulcowych. Na wykonanie każdego zadania mechanicy mieli po 20 minut. Najlepszym mechanikiem okazał się Piotr Mosioł z Zakładu Mechaniki Pojazdowej Krzysztof Mosioł spod Radomia.

Kolejne miejsca na podium zajęli:
2. Dariusz Kobiela, Mechanika Pojazdowa i Pomoc Drogowa, Leźno
3. Mariusz Szewczyk, Moto Service Adam Worwa S.C., Nowy Targ
4. Przemysław Tomaszewski, Stacja Obsługi Samochodów, Warszawa
5. Ryszard Ćwiertnia, Auto-Service-Rick, Zembrzyce.
Tematy w artykule: FOTA warsztaty samochodowe naprawa

Podobne wiadomości:

Mały przegląd, czyli zrób to sam

Mały przegląd, czyli zrób to sam

Technika 2014-04-25

Jaki będzie serwis samochodowy przyszłości?

Jaki będzie serwis samochodowy przyszłości?

Technika 2014-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.