mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > UOKiK: Kolejne modele z usterkami

UOKiK: Kolejne modele z usterkami

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły zawiadomienia od przedsiębiorców o możliwości wystąpienia awarii w kolejnych modelach. Tym razem ryzyko takie może się pojawić w Fiacie Panda, Mitsubishi L200 oraz Alfie Romeo 159.

Problem z Pandą dotyczy wersji wyposażonych w ABS i wyprodukowanych w Polsce od czerwca 2003 r. do listopada 2006 r. W niektórych przypadkach może wystąpić nieszczelność w złączach centralki ABS. W okresie zimy istnieje ryzyko, że do nieszczelnych złączy, a w konsekwencji do centralki ABS, przedostanie się słona woda z powodu stosowania na drogach soli i substancji chemicznych. Obecność wody może doprowadzić do zwarcia, a w skrajnym przypadku zapalenia się izolacji wiązki przewodów.
 
W Polsce kampanią objętych jest 31.028 samochodów Panda. 19 lutego br. rozpoczęta została akcja powiadamiana właścicieli o koeniczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi w celu wymiany centralki ABS.
 
Zobacz więcej o modelu Fiat Panda
 
W wyniku zbyt mocnego dokręcenia czujnika wody w filtrze paliwa w modelu Mitsubishi L200 może dojść do jego pęknięcia, co może spowodować wyciek paliwa w komorze silnikowej. Prowadzący pojazd może mieć wówczas problemy z uruchomieniem samochodu.
 
Nowy zmodyfikowany czujnik wody będzie zamontowany zgodnie ze zmienioną procedurą jego montażu. Powyższe zmiany wprowadzono również przy produkcji mając na celu wyeliminowanie możliwości wystąpienia tej usterki w obecnie produkowanych pojazdach. W Polsce kampanią objętych jest 86 pojazdów, które zostały wyprodukowane w 2006 roku w Tajlandii.
 
Zobacz więcej o modelu Mitsubishi L200
 
Z kolei niektóre egzemplarze modelu Alfa 159 SportWagon mogą być wyposażone w wadliwe relingi dachowe. W przypadku zamontowania na relingach wzdłużnych dodatkowych relingów poprzecznych, niedostarczonych oryginalnie przez Alfa Romeo, może dojść do niedopasowania mocowania, w wyniku czego mogą powstać wibracje rezonansowe. W ich wyniku może nastąpić pęknięcie podpory relingów wzdłużnych, co może spowodować niekontrolowane przemieszczanie się przewożonego ładunku i stworzyć zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.
 

Wada może wystąpić w pojazdach wyprodukowanych od lutego 2006 r. do czerwca 2006 r. we Włoszech. W Polsce kampanią objętych jest 10 samochodów Alfa Romeo 159 SW.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Mitsubishi L200
Mitsubishi L200
Cena podstawowa już od: 109 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.
Mitsubishi L200
Mitsubishi L200
Cena podstawowa już od: 109 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2007-07-07

Miłośnikom marki polecam zapoznaie się z likwidacją korozji elementów nadwozia flagowego modelu lancer - rekomendowana przez producenta technologia to papier ścierny + lakierowanie + oklejanie skorodowanych elementów zamiast wymiany ich na nowe lub wymiany pojazdu na nowy bez wad, więcej informacji pod adresem www,lancer-rust.neostrada.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.